Zielona architektura

Green architecture
978-83-89192-47-9
sztuka
Teres

"Interesujęce spojrzenie na to, jak możemy mieszkać i jak powinnismy mieszkać w harmonii z naturą" - Wisconsin State Journal, Madison Architekturę początku XX WIEKU zdominowała fascynacja przemysłem i nowymi technologiami. Szybka zmiana nastąpiła wraz z nadejściem ery informacji i ekologii. Zadaniem tej ksiażki jest naświetlenie jednego z najtrudniejszych i najbardziej złożonych zagadnień...

Architekturę początku XX WIEKU zdominowała fascynacja przemysłem i nowymi technologiami. Szybka zmiana nastąpiła wraz z nadejściem ery informacji i ekologii. Zadaniem tej ksiażki jest naświetlenie jednego z najtrudniejszych i najbardziej złożonych zagadnień stojących przed ludzkością w XXI wieku - jak kształtować środowisko mieszkalne w harmonii z naturą. Celem książki jest stworzenie przestrzeni twórczego dialogi, a nie forsowanie utopijnych rozwiązań, które od 60 lat prowadzą do marnotrastwa zasobów i szkodliwych technologii. Tekst zachęca do poszukiwania i określania nowych kierunków zielonej architektury.

źródło opisu: http://www.tmc.com.pl/zielona-architektura.html

źródło okładki: http://www.tmc.com.pl/zielona-architektura.html

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!