Kochanka

Wydawnictwo: Psychoskok
marcin100

Kochanka to tytuł powieści autorstwa Patryka Nowodworskiego, która jest z gatunku rozrywkowej, w której to jest sporo seksu, przemocy oraz dobrego poczucia humoru. Książka przedstawia nam całkiem przykładną historię z życia dorosłego mężczyzny, prowadzącego ustabilizowaną ale niezbyt uczciwą wobec swych bliskich i znajomych egzystencję. Główny bohater ma na imię Franek i jest z zawodu przedstawicielem handlowym w branży budowlanej mieszkającym w Poznaniu. Franek jest głową rodziny, ma żonę i trójkę małych dzieci, zarabia na ich utrzymanie i spełnia wszystkie obowiązki męża i ojca. Z drugiej jednak strony pozwala on sobie na życiową odskocznie w postaci bliskiej znajomości z koleżanką z pracy, młodszą od niego o dziesięć lat. Istniejący układ w życiu Franka nie jest sytuacją wynikłą z kryzysu małżeńskiego a wynikiem jego zachłanności w kwestii seksualnej. Franek, można powiedzieć, to prawdziwy macho, co zresztą wyraźnie się ujawnia w dalszej części powieści w jego skłonności do bijatyk. W każdym bądź razie istniejący układ nie może odpowiadać nikomu poza nim samym o czym niebawem się przekonuje. Jego koleżanka z pracy i kochanka nie chce być tylko kochanicą swego wybranka. Pragnie ona rozwodu Franka z żoną i zajęcia jej miejsca ale Franek ani myśli o porzucaniu swej obecnej połowicy. Na wieść o buncie przeciw dotychczasowej roli kochanki usiłuje on zerwać romans. To jednak nie udaje się. Kochanka stawia go pod murem w wyniku szantażu a przy tym zapewnia pobicie przez przypadkowych „rycerzy” chroniących „atakowaną” kobietę. W tej sytuacji dla Franka miarka się przebrała, postanawia on pozbyć się kochanki na drodze fizycznej eliminacji. W ten oto sposób zawiązuje się akcja powieści, która dalej się dynamicznie rozwija. Warto czytać jeśli chcemy doświadczyć doznań czytelniczych o charakterze erotycznym, przygodowym i humorystycznym.

źródło opisu: http://www.ebooki123.pl/kochanka_p27

Amarisa | 2013-01-08
Przeczytana: 04 stycznia 2013

Franek to mąż Mirki oraz ojciec trojki dzieci, synka i dwóch córeczek. Na co dzień pracuje w firmie budowlanej jako przedstawiciel handlowy. To właśnie w pracy poznał swoją kochankę, Andżelikę. Sam nie wie, dlaczego właściwie znalazł sobie drugą kobietę, z którą potajemnie zaczął romansować. Uważał dotąd, że jego małżeństwo jest udane. Dochodzi z czasem do wniosku, że pora zakończyć znajomość z Andżeliką, jednakże kobieta nie chce słyszeć o końcu ich romansu. Grozi Frankowi, że powie jego żonie o ich potajemnych schadzkach. Mężczyzna nie może na to pozwolić. Uznaje, że najlepszym wyjściem będzie pozbycie się uciążliwej kochanki. W jaki sposób? Franek postanowił ją zabić. Dobrą okazją może być do tego firmowy wyjazd do Zakopanego. To właśnie tam nasz główny bohater będzie starał się "pozbyć problemu". Na miejscu Franek przekona się jednak, że zabicie drugiej osoby nie jest takie proste, jak to sobie wyobrażał. Do tego zrodzą się w nim uczucia, jakich się w ogóle nie spodziewał. Mało...

Krystyna | 2013-09-27
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 26 września 2013

Nie wiem co mnie skusiło - może ten opis wydawcy sugerujący, że to książka rozrywkowa pełna dobrego humoru?
Dotrwałam do końca i odłożyłam z niesmakiem.

Cyrysia | 2013-05-11

Iwona | 2014-01-14
Przeczytana: 14 stycznia 2014

Książka z gatunku łatwych ,lekkich i przyjemnych.Ma dawać wrażenia rozrywkowe. Mi osobiście dała.Nie jest to książka nad którą mamy rozmyślać co poeta miał na myśli.Troszkę śmieszna trochę naiwna.Szybko się czyta , nie jest obszerna i pisana jest nieskomplikowanym językiem.

Aneta | 2013-11-08
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Erotyczne

Hmm.. dosyć ciekawa, intrygująca, a hmm dlatego, że czekam na dalszą część

esmeralda | 2015-10-26
Grzegorz Banasik | 2015-03-27