Mózg Kennedy'ego

Okładka książki Mózg Kennedy'ego Henning Mankell
Okładka książki Mózg Kennedy'ego
Henning Mankell Wydawnictwo: W.A.B. Seria: Mroczna Seria kryminał, sensacja, thriller
Mroczna Seria
Kennedys hjärna
W.A.B.
2013-03-20
2013-03-20
2008-01-01
Ewa Wojciechowska
literatura szwedzka

Ciekawa, kolejna pozycja Henninga Mankella. Wciągająca z ciekawą fabułą.

Ciekawa, kolejna pozycja Henninga Mankella. Wciągająca z ciekawą fabułą.

trudno pisać o autorze, którego ceni się czytało jednym tchem. Morze to wynik że zabrakło jak zawsze komisarza Walendera, jak pisali inni ja do 200 strony męczyłem sie. ale udało się. temat ważny nadal, nadal czasem temat tabu. jednak teskni się za Komisarzem- mógłby choć wpaść na momencik, jeden rozdział ;)

Nie jestem fanem pisarza ale ta książka w porównaniu z innymi jego pióra jest bardzo słaba.
Wątek kryminalny w zasadzie nie istnieje a główna bohaterka wlewa w siebie hektolitry alkoholu. Szkoda czasu

Dużo opisów nie wprowadzających nic do treści. Mało akcji, zakończenie marne. Rozumiem,że autor chciał przedstawić bardzo ważny temat, ale do mnie kompletnie to nie przemówiło

Polecam dla wielbicieli lżejszych kryminałów. Tu jest spokojnie, rytmicznie bez szybszego bicia serca jednakże nadal jest to kryminał z wszystkimi cechami charakterystycznymi dla gatunku.

Odpusciłem po 200 stronach, nie do końca moge wytłumaczyc dlaczego. Niby wciągające, ale w tej książce jest zło. Nie, nie tych ludzi wykorzystują ludzi w Afryce, to jest oklepany temat sprzedawany przez "zaangazowane" media. Ten cały Henrik, kopulujący z każdą niewiastą, głupia matka nie znająca własnego syna, ojciec który ucieka od rodziny. Co to za patologia, to jest prawie w kazdej ksiązce ze Szwedami w roli głownej. To jest takie społeczenstwo wykolejone czy co? Nie wiem, meh, jakoś współczesna proza ze Szwecji to nie moja bajka.

Długo czekałem z tą książką na właściwy czas. No i w sumie mógłbym czekać dłużej. Książka pisana tak jakby na siłę, w celu zarobkowym, ale bez pasji. Czyta się dość topornie, a tutaj też kamyczek do ogródka tłumacza. Temat dość oklepany, sposób prezentacji słaby. Jako pierwsza książka Mankella zupełnie nie zachęca do spędzenia czasu przy kolejnych.

Książka znalazła się w mojej biblioteczce bardzo przypadkowo , jako gift w jednym z zakupów na OLX . Na przeczytanie czekała prawie rok . Muszę jednak przyznać , że mimo początkowej nudzie z czasem mnie wciągnęła . Fikcyjna opowieść o problemie AIDS w Afryce jest w odbiorze bardzo realistyczna . Nie jest to może arcydzieło , ale warto jest jej poświęcić czas .

Mam słabość do prozy Mankella, więc nie będę obiektywna. Bardzo przyjemnie słuchało się audiobooka, bardzo w stylu innych powieści pisarza.

Wszystko co napisał Mankell jest dla mnie idealne. Ta książka mimo,że inna od całej serii z Wallanderem ,dla mnie sztos.Polecam,bardzo dobra.

• Audiobooki
  • Henning Mankell