Spekulacja intuicyjna. Jak wykorzystać intuicję prawej półkuli mózgu i inteligencję półkuli lewej, żeby stać się mistrzem gry giełdowej

Wydawnictwo: Linia
Trading From The Gut: How to Use Right Brain Instinct & Left Brain Smarts to Become a Master Trader
biznes, giełda, psychologia
biznes, finanse
jibb

Curtis Faith zbija z tropu swojego czytelnika. Po opublikowaniu książki Droga Żólwia, w której przedstawił światu czysto mechaniczny system stosowany przez legendarną już grupę Żółwi, stawia pod znakiem zapytania jej główne przesłanie. Dziś Faith tłumaczy, że chociaż w spekulacji trzeba mieć starannie przetestowany system i wojskową dyscyplinę, to jeśli chce się osiągać rezultaty naprawdę...

Dziś Faith tłumaczy, że chociaż w spekulacji trzeba mieć starannie przetestowany system i wojskową dyscyplinę, to jeśli chce się osiągać rezultaty naprawdę wybitne, trzeba zaufać własnej intuicji i instynktowi. Ale żeby móc to zrobić, trzeba tę intuicję najpierw wytrenować – więc Faith wyjaśnia, jak to robić. W morzu literatury kierowanej do giełdowych graczy dawno nie było pozycji równie zaskakującej – i tak bardzo skłaniającej do autorefleksji.

źródło opisu: http://www.wydawnictwolinia.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwolinia.pl/

pmjar | 2018-05-04
Przeczytana: 27 kwietnia 2018

Zaskakująca, pozwala spojrzeć na inwestowanie z innej strony.

Robson73 | 2015-10-31
Przeczytana: 31 października 2015

Liczyłem na coś więcej. Obszerniejsza cześć książki jest o budowie i funkcjonowaniu mózgu, niż na temat inwestowania bądź spekulacji. Autor jest jednym z "żółwi", ale w tej książce na temat inwestycji jest jedynie rozdział 6 i 7. I jak zauważył sam Van K. Tharp interesujące są tylko te rozdziały. Reszta, to bicie piany nie mające nawet wiele do czynienia z psychologią inwestowania.
Książka miała przynieść tylko kasę autorowi, ale niewiele czytelnikowi.
Choć czasami warto przeczytać i zapłacić za tylko jedno zdanie, które nas olśni :) Ja dla siebie nie znalazłem nic wartościowego :(

aniafx1 | 2016-02-29
Przeczytana: 19 lutego 2016

warto przeczytać, pokazuje, że analiza techniczna i super metody wskaźnikowe to nie wszystko, a wręcz mały fragment sukcesu

moneygrabbing | 2016-04-16

Warto przeczytać tę książkę oraz pozostałe książki tego autora jeśli interesujesz się inwestowaniem na giełdzie.

Łukasz | 2018-03-06
Shogee | 2018-02-06