Nikifor. Krynica oczami Nikifora

Wydawnictwo: Ważka
nikifor, malarstwo, komiks
komiksy
giera

Daniel Gutowski z Dominikiem Szcześniakiem tworzą impresję na temat postaci Epifaniusza Drowniaka znanego wszystkim jako Nikifor Krynicki. Album powstał we współpracy Ważki oraz Urzędu Miasta i Gminy Krynica Zdrój. Wbrew pozorom, nie jest to komiks, którego adresatami są tylko mieszkańcy Krynicy Zdroju. Nietypowe podejście do tematu przez autorów. Poetyckość oraz poczucie humoru. Grafika oraz...

Wbrew pozorom, nie jest to komiks, którego adresatami są tylko mieszkańcy Krynicy Zdroju. Nietypowe podejście do tematu przez autorów. Poetyckość oraz poczucie humoru. Grafika oraz zmierzenie się ze stereotypami…Ten komiks wyznacza nowe standardy dla mnożących się ostatnio publikacji na zamówienie.

źródło opisu: http://www.wydawnictwo-wazka.pl/sklep/552-2/

źródło okładki: http://www.wydawnictwo-wazka.pl/sklep/552-2/