Kaszubi. Wierzenia i twórczość ze Słownika Sychty

Wydawnictwo: Region
Etnologia, Kaszubi
welesxxi

Wydanie V książki przygotowanej przez prof. Jerzego Tredera Kaszubi. Wierzenia i twórczość ze Słownika Sychty zawiera opracowanie wiekopomnego dzieła ks. B. Sychty, Słownika gwar kaszubskich. Jak podkreśla autor opracowania, "Ten Słownik jest i będzie istotnym punktem odniesienia koniecznych nowych badań sytuacji językowej na Kaszubach [...] bez niego niemożliwe byłoby moje własne prace nad niezwykle interesującą frazeologią kaszubską...". Oprócz podziału na poszczególne zagadnienia (np. zagadki i łamigłówki, prawo i etyka, medycyna i weterynaria ludowa, porzekadła i toasty), prof. Treder dostosował pisownię cytatów do aktualnej pisowni kaszubskiej, pozostawiając autentyczne poświadczenia Sychty w różnych lokalnych odmianach kaszubszczyzny.

źródło opisu: Wydawnictwo Region 2012

źródło okładki: Wydawnictwo Region 2012

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!