Giełda papierów wartościowych. Poradnik bez kantów

Wydawnictwo: Septem
biznes, finanse
justine4

Rynek byka i niedźwiedzia -- poznaj kod giełdy i zacznij zarabiać! Początki inwestora -- czyli jak działa giełda i co warto wiedzieć o niej wcześniej Do wyboru, do koloru -- czyli instrumenty rynku kapitałowego Jak inwestować, żeby zarabiać? -- czyli trzy podstawowe rodzaje analizy Przyznaj się -- na pewno kusi Cię możliwość zarobienia dużych pieniędzy na giełdzie? Na pierwszy rzut oka...

Rynek byka i niedźwiedzia -- poznaj kod giełdy i zacznij zarabiać!
Do wyboru, do koloru -- czyli instrumenty rynku kapitałowego
Jak inwestować, żeby zarabiać? -- czyli trzy podstawowe rodzaje analizy

Przyznaj się -- na pewno kusi Cię możliwość zarobienia dużych pieniędzy na giełdzie? Na pierwszy rzut oka wydaje się, że to łatwe: wystarczy znaleźć dobrą spółkę i kupić jej akcje, a potem już tylko patrzeć, jak rośnie ich cena. Błąd! Inwestowanie na giełdzie to gra dla ludzi o dużej samodyscyplinie. Szczególnie w momentach kryzysu, gdy panikarze zaczynają na oślep pozbywać się swoich zasobów, trzeba trzymać nerwy na wodzy, a czasem także korzystać z ich nieprzemyślanych decyzji. Jednak najpierw przydałoby się dowiedzieć, jak poruszać się w świecie giełdy, by uniknąć niepotrzebnej frustracji.

Książka Giełda papierów wartościowych dla bystrzaków powstała z myślą o tych, którzy stawiają pierwsze kroki na rynku kapitałowym. Jej autor podaje praktyczne informacje dotyczące tego, jak działa GPW w Warszawie, jak otworzyć rachunek maklerski i jakie instrumenty giełdowe gracz ma do dyspozycji, nie zapominając także o rzeczach znacznie bardziej zaawansowanych. W ostatnich rozdziałach skupia się on na trzech rodzajach analizy -- fundamentalnej, technicznej oraz portfelowej -- i wskazuje, jak właściwie posługiwać się tymi narzędziami, by nie narazić się na stratę zainwestowanych pieniędzy.

Na giełdowy zawrót głowy!
Zanim zaczniesz inwestować -- wybór domu maklerskiego i rozpoznawanie ryzyka.
Jak działa giełda? -- system notowań, zlecenia i indeksy giełdowe.
Instrumenty rynkowe -- akcje, obligacje, kontrakty i produkty strukturyzowane.
Tajniki inwestowania -- metody zarządzania pieniędzmi i efektywność rynku.
Trzy rodzaje analizy rozważnego inwestora -- fundamentalna, techniczna i portfelowa.

źródło opisu: http://onepress.pl/ksiazki/gielda-papierow-wartosc...(?)

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

majster_sztyk | 2013-05-05
Przeczytana: kwiecień 2013

Dla początkujących będzie jak znalazł. Z pewnością nie jest to lektura, po której człowiek będzie w stanie zbijać majątek na giełdzie; daje jednak dość dobre podstawy do dalszej edukacji i wskazuje kierunek kolejnych kroków. Polecam.

justine4 | 2012-12-20
Przeczytana: 2011 rok

Bardzo przyjemnie się czyta, zawiera wszystkie podstawowe informacje dla amatorów giełdy w jedym miejscu, napisana przejrzyście. Dodatkowo dużo rysunków, obrazków i przykładów pozwalających zrozumieć arkana giełdy.

Spośród wielu przeczytanych książek o tematyce giełdowej, wiedziałam, że tą warto mieć na własność, bo jako inwestor okazyjny mogę w każdej chwili zajrzeć do książki w ramach przypomnienia i nie obawiam się, że czegoś nie zrozumiem.