Shiver

Cykl: Wilkołaki z Mercy Falls (tom 1)
Wydawnictwo: Scholastic
sam, grace, wolves, cold, love
angielski

For years, Grace has watched the wolves in the woods behind her house. One yellow-eyed wolf — her wolf — is a haunting presence she can't seem to live without. Meanwhile, Sam has lived two lives: In winter, the frozen woods, the protection of the pack, and the silent company of a fearless girl. In summer, a few precious months of being human...until the cold makes him shift back again. Now,...

Now, Grace meets a yellow-eyed boy whose familiarity takes her breath away. It's her wolf. It has to be. But as winter nears and the temperature drops, Sam must fight to stay human — or risk losing himself, and Grace, forever.

źródło opisu: http://www.scholastic.com/teachers/book/shiver

źródło okładki: http://www.scholastic.com/teachers/book/shiver

młoda_pisarka | 2013-12-25
Przeczytana: 20 maja 2011

KIEDY ROBI SIĘ ZIMNO LUDZIE ZMIENIAJĄ SIĘ W WILKI...

Zirytowało mnie stwierdzenie na tylnej okładce książki, a także wiele, wiele niekoniecznie pochlebnych opinii jakie znalazłam o tej książce oraz całej trylogii.

Osobiście jestem książką urzeczona już od ponad dwóch lat i chętnie do niej wracam. Oklepane może wydawać sie w niej romans między dwojgiem nastolatków oraz motyw wielkołaków. Tyle, że w tej książce wszystko zostało napisane ze smakiem, wyczuciem, nieprzesłodzone oraz z potenjcałem.

Uronić można nie jedną, nie dwie i zdecydowanie też nie trzy łzy, kiedy głębiej wsiąknie się w historię miłosną Sama i Grace.

To nie jest ZMIERZCH Z WILKOŁAKAMI. Nie ma porównania! POLECAM TYM, KTÓRZY SIĘGAJĄC PO NIĄ NIE MAJĄ ŻADNYCH UPRZEDZEŃ.

POLECAM!

Carline | 2011-07-10
Na półkach: 2011, Przeczytane
Przeczytana: 09 lipca 2011

Nie wiem co napisać. Mam pustkę w głowie i najchętniej udawałabym, że z tą książką się nie spotkałam. Pamiętam, jak usłyszałam o "Drżeniu" i gdy zobaczyłam okładkę od razu pomyślałam: Muszę ją mieć! Jako mała dziewczynka uwielbiałam filmy z wilkami na tle śnieżnej krainy. To wydaje mi się takie magiczne i wspaniałe i chciałam na nowo obudzić w sobie to zamiłowanie. Jednak po tej książce nawet nie chcę myśleć o takiej scenerii.

Siedemnastoletnia dziewczyna o imieniu Grace, gdy była mała została zaatakowana przez wilki. Otoczona przez agresywne zwierzęta, opętane przez głód, już na początku poddaje się, nie wierząc, że wyjdzie z tego cało. Wtedy podchodzi do niego jeden z wilków, którego oczy zostają jej w pamięci na wiele lat - złociste, przepełnione bólem i smutkiem. Potem każdej zimy rozglądając się po lesie odnajduje swojego wilka.

Gdy w telewizji huczy o ataku wilków na kolegę z klasy Grace, Johnie, dziewczyna poznaje chłopaka o oczach jej wilka. Szybko wpada...

kaktusowaona71 | 2015-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2015

"Drżenie"........
Paranormal Romans ... ( czy tylko ? )

Książka spowodowała we mnie wewnętrzny rozdźwięk.
Opowieść o miłości, która tak do końca wcale nie jest o tym. Dotyka przecież w tak wielu miejscach, zupełnie innych, bolesnych, trudnych spraw, romans jako taki spychając do roli prawie drugorzędnej.

To opowieść o bólu, samotności, wyalienowaniu, tęsknocie, o nieuchronności pisanego nam losu i o buncie na to wszystko co stać się musi.

Smutna, refleksyjna i wzruszająca na głębszych poziomach.
Pisana przepięknym poetyckim, lirycznym językiem.
Pokazująca głębię uczuć, myśli i emocji zaprzątających głowy bohaterów.
Spokojna.
Jakby akcja dostosowała się do zamarzającego powoli i układającego się do zimowego spoczynku, świata wokół.
Mimo tych wszystkich zachwytów (tak - na swój sposób mnie zachwyciła )
nie mogłam się jakoś do końca wczuć w przedstawiane wydarzenia. Wejść w skórę bohaterów. Podczas czytania, moje myśli notorycznie rozłaziły się jak mrówki, dekoncentrując mnie i...

Serenity | 2016-12-07
Przeczytana: listopad 2016

Pełna recenzja znajduje się na blogu: seekerofthebooks.blogspot.com

"Drżenie" jest subtelne i delikatne, dokładnie tak jak Sam, czyli jeden z dwójki głównych bohaterów. Wiem, że może dziwnie to zabrzmi, ale miałam wrażenie, jakby w tej powieści dziewczyna i chłopak zamienili się miejscami - to znaczy charakterem i przysposobieniem. Grace była taka bezpośrednia i prostolinijna, a Sam odrobinę nieśmiały, skryty, z duszą artysty. Nie uznawajcie tego za wadę książki - tym na pewno się wyróżnia, bo zazwyczaj spotykamy odwrotną kombinację.

Dawno nie czytałam niczego o wilkołakach i innych zjawiskach tego typu. Dlatego było mi aż miło znów sięgnąć po coś nawiązującego do tej właśnie tematyki (no dobrze, tym razem "wilków", a nie wilkołaków, bo tak to określali bohaterzy).

Wiem, że ostatnio strasznie narzekam na braki akcji we wszystkim, lecz tutaj również nie znajdziecie takiej, która zrzuciłaby was w umysłową przepaść, przynajmniej przez większą część książki. Jednak jest to...

Karolina Jędraszak | 2015-02-25

Jeśli chodzi o podobieństwa do Zmierzchu... nie zauważyłam żadnego. Bardzo słodka i romantyczna historia dwojga nastolatków, ale poza tym jest jednak "coś" jeszcze. Emocje są według mnie troszkę stłumione, ale głównie przed stratę, poczucie winy i braku czasu. Krótkie są dla bohaterów chwile szczęścia. Łapią jednak te momenty i wyczerpują do granic możliwości, gdyż wiedzą jak krótkie jest ich wspólne życie. Książka jest w całości dość smutna i brutalna. Śmierć podąża za bohaterami na każdym kroku.
Grace jest jak labrador. Ciepła ,nie zawodzi twojego zaufania i zawsze obecna. Ma dodatkowo charakterek, który dodaje jej uroku. Jest dziewczyną, która zawsze da sobie radę. Jest to spowodowane jednak tym, że całe życie liczyć tylko na siebie. Jej jedyną obsesją są wilki.. a właściwie jeden.
Sam ma piękną, lecz naznaczoną wieloma bliznami duszę. Dostrzega więcej niż większość ludzi. Widzi piękno w świecie, a swoje uczucia pokazuje za pomocą własnej muzyki. Jest ciepły i uroczy. Jedyne...

Cassin89 | 2011-06-20
Przeczytana: 13 czerwca 2011

OPOWIEŚĆ O WILKACH Z MERCY FALLS
Grace pamięta z dzieciństwa straszną a jednocześnie i zatrważająco piękną scenę. Jako mała dziewczynka została zaciągnięta z swojego podwórka przez watahę wilków wgłąb lasu. Była zima. Stado opętane zostało głodem. To wtedy gdy spojrzała w oczy jednego z nich, zobaczyła najpiękniejszą rzecz w swoim życiu. Ta barwa złotej tęczówki pozostała już z nią na zawsze.
Teraz gdy ma już siedemnaście lat nadal z utęsknieniem patrzy w las. Zawsze udaje jej się odnaleźć wśród drzew te same oczy wpatrzone właśnie w nią.
Mimo tak straszliwych wspomnień dziewczyna czyje więź zarówno z tym cichym duchem jak i z samym lasem. Wycie wilków nie daje jej w nocy spać wywołując jakąś dziwną tęsknotę w sercu.
Teraz miasteczkiem wstrząsa straszna wiadomość. Jeden z uczniów z jej szkoły został zagryziony przez wilki. Grace obawia się, że w wyniku zorganizowanych na nie polować, może zginąć ten jeden jedyny. Jej wilk o złotych oczach.
Nie ułatwia sytuacji fakt, że ciało...

Marthuu | 2016-03-04

To po prostu bardzo ładna książka o miłości. Nie jest to miłość filmowa albo "realna", ale taka, która nigdy się nie wydarzy i nie chodzi tylko o miłość wilka do człowieka, ale o ówczesnych ludzi. Mimo że rzeczywiście przypomina "Zmierzch" to w moim odczuciu jest o niebo lepsza! Nie chodzi tylko o bohaterów, ale również o wykonanie i pokazanie czytelnikom, jak wygląda "prawdziwa" miłość. Może i jest to kolejna książka o trudnym życiu, o chłopcu z pięknymi oczami, nieszczęśliwie zakochanej dziewczynie. Może jest odrobinę infantylna i naciągana ale jest w niej coś nie do opisania. Wydaje mi się, że każdy w tej książce odszuka inne przesłanie i każdy odbierze ją inaczej.Trzeba ją przeczytać, aby zacząć patrzeć na świat z nieco innej perspektywy.

nadzieja1925 | 2013-08-19
Przeczytana: 14 sierpnia 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka bardzo mnie wciągneła i odrazu ją pokochałam. Sam był bardzo fajnym wilkiem/chłopakiem!!!! Książa opowiada o wilkołakach, zaczyna się od momentu, kiedy Grace zaatakowały wilki, a Sam ją uratował! Kilka lat później znowu się spotykają, gdy Sam zostaje postrzelony, Grace zawozi go na pogotowie i ot tego wszystko się znowu zaczyna, zakochują się w sobie i chcieliby żyć normalnie, ale to nie możliwe, gdyż jest to ostatni rok Sama w ludzkiej postaci...

Canis | 2013-07-22
Przeczytana: 22 lipca 2013

Mimo niektórych, dość negatywnych opinii, ta książka bardzo mi się podobała. Co prawda niekiedy akcja wydawała mi się dość mdła, mało się działo, ale to nie zmieniło mojej opinii. Sam pomysł na fabułę wydaję mi się bardzo ciekawy. Trzeba polegać na temperaturze, ciągle z nią walczyć, a nikt nie ma na to wpływu... Najbardziej irytowali mnie rodzice Grace i ich dość dziwne zachowanie, nie interesowali się nią wcale, nawet nie zauważyli, że przez tyle czasu spała z chłopakiem. Na prawdę dziwne. Może jestem tak zauroczona "Drżeniem", bo nieraz mnie wzruszyło (szczególnie pod koniec) oraz dlatego, że kocham wilki.