Nekropolie. Zabytkowe cmentarze wielokulturowej Polski

Wydawnictwo: Carta Blanca
978-83-61444-67-1
albumy
Czechożydek

Niezwykle interesujący przegląd cmentarzy w Polsce, od imponujących miejskich nekropolii, po leżące na uboczu, zaniedbane wiejskie mogiły, składa się na fascynujący obraz kraju wielu kultur i stanowi doskonały pretekst do poznawania historii ludzi i miejsc. W albumie zostały przedstawione cmentarze katolickie, prawosławne, ewangelickie, żydowskie, mennonitów, łemkowskie, tatarskie,...

W albumie zostały przedstawione cmentarze katolickie, prawosławne, ewangelickie, żydowskie, mennonitów, łemkowskie, tatarskie, bruśnieńskie, komunalne, wojenne i wojskowe, cmentarze z I wojny światowej na Podkarpaciu, a także niezwykłe grobowce, pomniki i nagrobki.

źródło opisu: Strona internetowa wydawnictwa

źródło okładki: http://www.cartablanca.pl/inc/images/big/prod148img1255028599.jpg

Agnieszek | 2013-11-10
Przeczytana: 10 listopada 2013

Piękne zdjęcia, znajomość tematu, odkrywanie tajemnicy, szukanie smaczków i ciekawostek, a nade wszystko odpowiedni ton - to urzeka w tym pięknym albumie.
Zamieszczona mapka ułatwia zaplanowanie tras po wyjątkowych cmentarzach. Już obmyślam wakacyjne wojaże z trwającą i jednocześnie zanikającą wielokulturowością w tle - w zasięgu 150 km mam ich na szczęście sporo.

Album "Nekropolie. Zabytkowe cmentarze wielokulturowej Polski" to interesująca propozycja dla wszystkich miłośników sztuki sepulkralnej. Praca stanowi przegląd najpiękniejszych polskich nekropolii w Polsce. Interesującym elementem książki jest "Wstęp", który wprowadza czytelnika w kanon sztuki sepulkralnej i omawia najważniejsze jej aspekty. Niezwykłe wrażenie robi oprawa graficzna albumu. Duże, piękne zdjęcia, które zachęcają do zwiedzania polskich cmentarzy i pokazują, że na nagrobek to nie tylko miejsce pochówku osoby zmarłej, ale także prawdziwe artystyczne dzieło sztuki.

Album to perełka - jest w nim wiele pięknych, szczegółowych zdjęć, wyczerpujących opisów i ciekawostek. Polecam :)

czekolada72 | 2015-10-22
Na półkach: Przeczytane, Biografie