Dom w górach

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Z Jamnikiem". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Czytelnik
agnieszka_85

Dom w górach to opwieść o zatwardziałym przestępcy, Patricku Salterze, który (podobno!) postanawia zerwać ze swoim niegodziwym życiem i naprawdę chce zacząć wszystko od nowa. Ponadto bandyta dowiaduje się, że jest chory. Rozgłasza po całej okolicy, że okrutne doświadczenia losowe utwierdzają go w powziętej decyzji. Kupuje dom w górach, a cały swój majątek planuje przeznaczyć na cele dobroczynne. Dlaczego jednak wykonawcami jego ostatniej woli mają być ludzie, którzy przyczynili się do powieszenia jego syna? Czy jest to nowy podstęp Patricka Saltera? Chęć zemsty? Jedno jest pewne: wyjazd ten będzie dla owych ludzi przeżyciem niezapomnianym. Co ich czeka w tym tajemniczym domu?

źródło opisu: Czytelnik, 1968

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Shimik | 2016-02-03

Kryminał? No nie wiem. Zagadka jest dość naiwna. Nawet nie jestem pewien czy można to określić zagadką. Już prędzej jest to opowiadanie, nie reprezentuje sobą niczego szczególnego. Czasem zastanawiam się jak można podobne rzeczy wydawać? Chyba teraz mamy takie czasy, że idą na ilość, a nie na jakość! Książka powinna sobą coś reprezentować, a nie "ładnie" wyglądać na półce.

Andrzej | 2016-04-01
olaa | 2015-07-19