Tytus Romek i A'Tomek. Księga XV. Tytus geologiem

Cykl: Tytus, Romek i A'Tomek (tom 15)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Tytus, Romek i A'Tomek, komiksy
komiksy
Patryczken

Znów prof. T.Alent ma dla chłopców zadanie do wykonania – zbadanie co jest pod ziemią. Wykorzystują do tego maszynę o nazwie Wkrętacz.

źródło opisu: Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2009

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

chrispu | 2014-07-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy

Jeden ze słabszych komiksów, który oceniłbym jako bardziej sensacyjny niż śmieszny. I jak dla mnie jest to komiks narysowany jakby trochę na siłę. Ma świetny temat - wyprawa do wnętrza ziemi i niezłą pierwszą połowę. Ale im bliżej końca, tym bardziej komiks staje się "statyczny" - akcja tylko w świecie krasnoludków.
Generalnie - jak nie jesteś kolekcjonerem, to niekoniecznie trzeba go kupić.

Degamisz | 2016-04-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2016

Ostatnia z mojej osobistej trójki najlepszych i ulubionych ksiąg (obok "Operacji Bieszczady" i "Ochrony zabytków"). W dzieciństwie czytana raz za razem, do znudzenia. Znam wręcz na pamięć.

Nie potrafię być w stosunku do tej księgi obiektywny, darzę ją zbyt wielkim sentymentem i po prostu ją uwielbiam :)

Wkp | 2015-03-31

Tytus, Romek i A' Tomek powracają by na zlecenie doktora T'Alenta zbadać co znajduje się pod ziemią. W ten sposób trafiają do pozostałości Atlantydy, a także świata krasnoludków, gdzie zostają pomniejszeni...

Po słabej księdze XIV XV to naprawdę znakomity komiks. Dużo przygody, zabawy przez naukę, nauki przez zabawę i - dla dorosłych czytelników - sporo satyry!

Polecam!

BetiFiore | 2014-08-31
Przeczytana: 31 sierpnia 2014

Będę się powtarzać : z każdym tomem udaje mi się na chwilę powrócić do dzieciństwa i czasów, które już odeszły. Co innego kiedyś śmieszyło, inne były realia życia, inne wartości. Warto sobie o tym przypomnieć.

Mamerkus | 2015-12-25
Przeczytana: 25 grudnia 2015

Od pewnego czasu Papcio Chmiel jedzie schematem - prof. T.Alent wymyśla pojazd i cel badań, a chłopaki ochoczo zabierają się do roboty. Księga XV to przede wszystkim najbardziej pamiętliwy pojazd Tytusa i spółki, czyli wkrętacz oraz eksploracja wnętrza Ziemi. W dzieciństwie właśnie ta część przygód Tytusa najbardziej działał na moją wyobraźnię, opcja badania podziemii jest żródłem niewyczerpanej fantazji, nie dziwne zatem, że wziął ją na tapetę Papcio Chmiel.

Niestety wspomnienia nie wystarczają wobec faktu, że "Tytus geologiem" jest komiksem przeciętnym, ma swoje zalety, ale i wady, z których największą jest zbyt duża ilość suchych sucharów, zdaje się, że Papcio Chmiel wyczerpał swoją sucharską inwencję na wyspach Nonsensu.

Kilka lepszych rzeczy dla potomności, to gonitwa w muzeum, cały wątek atlantydzki i to w sumie wszystko.

Do bani cały wątek krasnoludków.

Z zabawniejszych tekstów "śpiewaj sobie dla otuchy", "pewnie zobaczył pająka", "tam jest szkielet -...

krasnylud | 2015-06-16
Na półkach: Przeczytane, Komiksy

Jakoś nie jestem fanem Tytusa, Romka i A'Tomka, ale czytało mi się to przyjemnie. I monolog Tytusa "Czas to pieniądz, pieniądz to grunt, grunt to ziemia" itd... Całość całkiem zabawna

matbot | 2011-11-05
Przeczytana: październik 2011

Ten komix jest boski.

Rossellinique | 2015-08-04
Przeczytana: 20 lipca 2015

Profesor zbudował kolejną tajemniczą machinę. Jest to wkrętacz i służy do przewiercania się w warstwy skalne, wgłąb Ziemi.
Nasza trójka bohaterów wyrusza wkrętaczem po to by zbadać wnętrze Ziemi. Po drodze oczywiście spotyka ich wiele przygód. Poznają dwie społeczności, u jednych nawet chwilkę zabawią przy okazji dowiadując się o nowym zagrożeniu dla ludzkości.
Ciekawie, zabawnie, pouczająco. Pan Chmielewski jak zwykle niezawodny.

Marta | 2011-12-10
Przeczytana: 10 grudnia 2011