Kretowisko

Wydawnictwo: Art B Press
83-900107-7-1
muzyka
Roma

Bestseller wydawniczy, zapis walki o fotel dyrektora Teatru Wielkiego. "Kretowisko" nieoczekiwanie wyniosło Kaczyńskiego na pozycję pierwszego kronikarza polskiego stanu świadomości u progu "własnego domu" - pisano w "Rzeczypospolitej". Książka bezkompromisowa, odważna, prawdziwa

źródło opisu: Wydawnictwo Art B Press, 1991

źródło okładki: http://literacki24.pl/obr/a/00/a00545.jpg

Karol | 2017-03-12
Przeczytana: 12 marca 2017

O teatrze wiem tyle co nic. Pana Kaczyńskiego również nie znałem zbyt dobrze, czasy jego największej popularności miały miejsce przed moim urodzeniem, oraz w czasie gdy byłem małym brzdącem. Pomimo tego książka wciągnęła mnie od samego początku.

Franz Maurer powiedział kiedyś "Czasy się zmieniają, ale Pan zawsze jest w komisjach", z jakiegoś powodu ten cytat wybrzmiewał w mojej głowie podczas lektury. Bo o ile czasy rzeczywiście się zmieniają, tak opisy politycznych gierek oczami Pana Bogusława nie różnią się wiele od tego co możemy zobaczyć obecnie. Te wszystkie obietnice bez pokrycia, dwulicowość i odwracanie kota ogonem to najwyraźniej sztandarowe hasła każdej władzy.

Muszę jednak przyznać że o ile w pierwszej części książki jadłem autorowi z ręki, tak w drugiej połowie zacząłem trochę zmieniać zdanie. Problem Pana Bogusława polegał na tym że nie potrafił przyjąć krytyki, nawet tej zupełnie trafnej. Kilka razy zdarzyło się że cytowani przez niego dziennikarze wysnuwali...

MaO | 2017-09-22
Przeczytana: 1995 rok