Czeczeński specnaz

Wydawnictwo: Alfa - Wero
83-7179-202-6
czeczenia kuleba basajew
Adamsol

Pisząc o wojnie w Czeczenii autor Czeczeńskiego specnazu mówi przede wszystkim o taktyce i o broni, czyli o narzędziach używanych zarówno do ataku, jak i do obrony. W ten sposób odpowiada na pytanie, gdzie przebiega granica między odwagą, tchórzostwem a instynktem samozachowawczym. Oddaje cześć bohaterom - żywym i poległym. Ludziom, których znał osobiście, z którymi się przyjaźnił. Dla...

Dla dzisiejszego czytelnika, karmionego bardzo często wygodną fikcją, ta książka o wojnie oglądanej przez autora bezpośrednio, będzie zapewne lekturą szokującą.

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Everthus | 2014-03-10
Przeczytana: 09 marca 2014

Bardzo dobra książka o czeczeńskich komandosach, elicie bojowników. Fakty są podane niechronologicznie, co trochę utrudnia odbiór, parę wydarzeń zostało z tego powodu powtórzonych (z punktu widzenia innych jednostek wojskowych), ale czyta się bardzo dobrze. Czeczeńscy bojownicy mieli bardzo duże straty, stracili połowę swoich sił (2800 wojowników licząc z oddziałami pospolitego ruszenia), książka jednak dobrze wyjaśnia dlaczego w tym samym czasie Rosjanie stracili nawet 27000 żołnierzy przy 81000 rannych, oraz, w krótkim wstępie, powody wielusetletniej tradycji Czeczeńskich powstań narodowych przeciwko Rosji.

artemd | 2016-09-28
Jakoubek | 2014-12-07