NO.6 #4

Wydawnictwo: Kōdansha
ナンバー・シックス NO.6
japoński
hidden_dragon

Historia rozgrywa się w No. 6 - nowoczesnym mieście w 2013 roku. Chłopak Shion żyje w ekskluzywnym obszarze w No. 6. W noc jego dwunastych urodzin ratuje chłopca, który nazywa siebie "Nezumi". Nezumi ucieka ze specjalnej strefy bezpieczeństwa. Od tego momentu, życiu Shiona zmieni się na zawsze.

McDaa | 2016-01-10
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 10 stycznia 2016

Niby czytając serię chciałoby się aż napisać, że "trzyma poziom". Ale przy tej objętości książek to tak jakby ocenić, że w przeciętnej powieści czwarty rozdział trzyma poziom pierwszego :)
Może zbyt przywiązana jestem do nieco obszerniejszych form wypowiedzi, ale każdy kolejny "tom" tej serii właściwie można by nazwać rozdziałem książki. Nieco to irytujące. Zanim cokolwiek się zdąży wydarzyć to kolejny tom się kończy. Strasznie długi, wielotomowy wstęp.
No cóż... może w kolejnym tomie nareszcie zacznie się właściwa akcja...

skowronek | 2017-05-29
Na półkach: Powieści, Przeczytane