How To Tell If Your Cat Is Plotting To Kill You

Wydawnictwo: Andrews McMeel Publishing
How To Tell If Your Cat Is Plotting To Kill You
cat, kot, plotting to kill
komiksy
angielski
Majik-Czar

If your cat is kneading you, that's not a sign of affection. Your cat is actually checking your internal organs for weakness. If your cat brings you a dead animal, this isn't a gift. It's a warning. How to Tell If Your Cat Is Plotting to Kill You is an offering of cat comics, facts, and instructional guides from the creative wonderland at TheOatmeal.com. How to Tell If Your Cat Is Plotting to...

How to Tell If Your Cat Is Plotting to Kill You presents fan favorites, such as "Cat vs. Internet," "How to Pet a Kitty," and "The Bobcats," plus 17 brand-new, never-before-seen cat jokes. A pullout poster is included at the back of the book.

źródło opisu: http://www.goodreads.com/book/show/15799936-how-to...(?)

źródło okładki: http://theoatmeal.com/comics/cat_kill

KijikaRinkachi | 2014-06-20
Na półkach: [R]E-book
Przeczytana: 20 czerwca 2014

Przeczytana, a raczej obejrzana w chwilę. Trochę zabawna. Jeśli ma się kota to się milej czyta. Można zajrzeć.

Klaudia Gorczyca | 2015-12-21
Na półkach: Książki od ludzi
Przeczytana: 21 grudnia 2015

Zabawna pozycja, chociaż trochę krótka. Czarny, koci humor. Tylko wybrani zrozumieją ;)

mery_bells | 2017-10-01
Maja Kemska | 2016-07-15