Refleksje i maksymy

Tłumaczenie: Jerzy Prokopiuk
Wydawnictwo: Czytelnik
satyra
Jakub

Poetyckie maksymy, refleksje i aforyzmy Goethego jeszcze za życia poety zdobyły sobie dużą popularność w świecie literackim i wśród rzeszy jego czytelników. Inaczej potoczyły się losy ich odpowiedników prozatorskich. Z tych właśnie składa się ta książka, przełożona, opracowana i opatrzona posłowiem Jerzego Prokopiuka „Goethe żywy”; które opowiada o nich i wprowadza w opracowanie Steinera pt. „Światopogląd Goethego w jego Aforyzmach prozą”, objaśniając, jak czytać refleksje wielkiego Weimarczyka.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie