Katechezy o Ojcach Kościoła

Wydawnictwo: M
978-83-7595-002-1
religia
Andrzej

Cykl katechez wygłoszonych przez Benedykta XVI podczas audiencji generalnych (od marca 2007 do lutego 2008). Zbiór prezentuje papieskie nauczanie dotyczące Ojców Kościoła. Obejmuje m.in. następujące postacie: Św. Klemens Rzymski, Św. Ignacy Antiocheński, Św. Justyn, Św. Ireneusz z Lyonu, Klemens Aleksandryjski, Orygenes, Tertulian, Św. Cyprian, Euzebiusz z Cezarei, Św. Atanazy, Św. Cyryl Jerozolimski, Św. Bazyli, Św. Grzegorz z Nazjanzu, Św. Grzegorz z Nyssy, Św. Jan Chryzostom, Św. Cyryl Aleksandryjski, Św. Hilary z Poitiers, Św. Euzebiusz z Vercelli, Św. Ambroży, Św. Maksym z Turynu, Św. Hieronim, Św. Afrahat, Św. Efrem Syryjczyk, Św. Chromacjusz z Akwilei, Św. Paulin z Noli, Św. Augustyn z Hippony

źródło opisu: Wydawnictwo M, 2008.

źródło okładki: www.wydm.pl

Andrzej | 2012-12-12
Przeczytana: 12 grudnia 2012

Myślę, że zbiór katechez papieskich stanowi bardzo dobre wprowadzenie i zaproszenie do lepszego poznania tych, których nazywamy Ojcami Kościoła - kim byli, gdzie i jak żyli. Benedykt XVI pokazuje, że wciąż możemy się od nich wiele nauczyć.

Bruno | 2016-12-22
Przeczytana: 04 stycznia 2017