Austenland

Jane Austen
literatura piękna
angielski
Joanna

Jane is a young New York woman who can never seem to find the right man-perhaps because of her secret obsession with Mr. Darcy, as played by Colin Firth in the BBC adaptation of Pride and Predjudice. When a wealthy relative bequeaths her a trip to an English resort catering to Austen-obsessed women, however, Jane's fantasies of meeting the perfect Regency-era gentleman suddenly become more real than she ever could have imagined. Is this total immersion in a fake Austenland enough to make Jane kick the Austen obsession for good, or could all her dreams actually culminate in a Mr. Darcy of her own?

źródło opisu: Bloomsbury USA, 2008

źródło okładki: www.bloomsbury.com

Ta książka jest po prostu urzekająca. Na szczęście nie jest to kontynuacja żadnego z dzieł Jane Austen. Tak naprawdę to zupełnie współczesna historia, której akcja toczy się w wymyślonym przez autorkę (a może takie miejsca istnieją rzeczywiście?) Austenland - miejsca w którym za zawrotną sumę pieniędzy każda miłośniczka J.A. może przenieść się do czasów Regencji.
Czyta się szybko i przyjemnie. Jedyny minus to brak polskiego tłumaczenia.

lolca | 2016-06-08
Przeczytana: 06 czerwca 2016

Książka powinna dostarczyć rozrywki nie tylko fanom Jane Austen. Oczywiście znajomość książek Austen pozwala wychwycić sporo smaczków, ale i bez tego dobrze się ją czyta.
Jane Haynes, mimo jej czasami zupełnie nieracjonalnych wyborów sercowych, da się polubić.
Z całą pewnością książka zachęca do rozejrzenia się za jakimś stowarzyszeniem LARPa (Live action role playing) by tak jak bohaterka książki, móc zanurzyć się choć na chwilę w świecie sprzed wieków. Moglibyśmy wtedy skonfrontować nasze wyobrażenia o nim z namiastką ówczesnej rzeczywistości.