Zgłosuj na książki roku 2017

Zakazany owoc i bracia Kowalscy w jednym

Wydawnictwo: Kultura Gniewu
978-83-60915-52-3
komiks
komiksy

Dariusz „Pała” Palinowski to pierwszy undergroundowy polski komiksiarz z prawdziwego zdarzenia i ojciec tego gatunku nad Wisłą. Jego legendarny „Zakazany owoc” był pierwszym komiksem wydanym przez kulturę gniewu. Tak naprawdę kultura gniewu została założona, by opublikować właśnie ten album! Dziś Pała wraca w swoim najlepszym wydaniu. Ukazujący się właśnie z okazji 10. rocznicy istnienia...

Ukazujący się właśnie z okazji 10. rocznicy istnienia kultury gniewu tom zbiera wszystkie 5 numerów „Zakazanego owocu” (zina wydawanego przez Pałę między 1989 a 1995 rokiem), komplet przygód słynnych braci Kowalskich, a także całkiem świeże i nigdzie nie publikowane komiksy i rysunki. To jak do tej pory najpełniejsza prezentacja prac klasyka polskiego undergroundu!

Pała to oryginalny sposób myślenia o rzeczywistości wokół nas i manifestacji swojego z niej niezadowolenia. Są nią właśnie komiksy przesiąknięte okrutnym szyderstwem, sarkazmem i czarnym poczuciem humoru, które łatwo zwodzi czytelnika. Bo te opowieści, choć bardzo zabawne, tak naprawdę są skrajnie brutalne i pozbawione złudzeń. Kultowe w latach 90. do dziś zachowują świeżość i siłę, a dodatkowo stały się wyjątkowym świadectwem o stanie świadomości Polaków w czasie burzliwych przemian.

źródło opisu: http://kultura.com.pl/index.php?s=komiksy

źródło okładki: http://kultura.com.pl/index.php?s=komiksy