Element chaosu

Wydawnictwo: Kultura Gniewu
978-83-60915-41-7
komiks
komiksy

Jakub Rebelka, autor m.in. „Doktora Bryana” i „Trzech głów profesora Muri”, jest pierwszym polskim komiksiarzem, który doczekał się rasowego artbooka. Bo trudno nazwać inaczej 80-stronicowy katalog pierwszej indywidualnej wystawy rysownika i malarza pt. „Element chaosu”. Ekspozycja ta, której wernisaż miał miejsce w BWA w Jeleniej Górze, wyraźnie pokazała, że dla Rebelki malarstwo i komiks to nie dwa odrębne światy, ale wzajemnie się przenikające i inspirujące żywioły.
Rebelka, absolwent ASP w Gdańsku, w swoich komiksowych albumach nie boi się malarskiego rozmachu i nietypowych rozwiązań formalnych. Z kolei wiele jego płócien to gotowe fantastyczne kadry i plansze z pulsującego kolorami i pomysłami komiksu, jakim jest twórczość artysty. Poruszanie się w alogicznych, surrealizujących kompozycjach Rebelki przyprawia o zawrót głowy – jak pisze we wstępie do katalogu Piotr Machłajewski, kurator jeleniogórskiej wystawy.
Publikacja ta, wydana w mikroskopijnym nakładzie, to urzeczywistniony sen wszystkich fanów twórczości Jakuba Rebelki i rzecz, która uświadamia w pełni skalę jego talentu. „Element chaosu” to nie tylko wyjątkowy artbook w twardej oprawie, ale najbardziej szalony z dotychczasowych komiksów autora „Doktora Bryana”. Bo gdzie, jak nie w komiksie, mogliby się spotkać Batman z Jezusem?

źródło opisu: http://kultura.com.pl/index.php?s=komiksy

źródło okładki: http://kultura.com.pl/index.php?s=komiksy