Damskie dramaty

Damen Dramen
83-921407-5-3
komiks
komiksy

Być kobietą to nie dramat. Właściwie to najlepsza rzecz, jaka może się przydarzyć człowiekowi. Bo kobiety są odważne, pomysłowe, spontaniczne, wrażliwe, pełne pasji i humoru. Tak przynajmniej wynika z lektury debiutanckiego albumu szwajcarskiej rysowniczki Anny Sommer. Obywając się bez słów autorka przedstawia opowieści o kobietach: śmieszne, dziwaczne, zastanawiające. Niezwykłe. Pod płaszczykiem banalnej codzienności ukrywa sporą dawkę zaskoczeń i przewrotnych zakończeń. A gdy całkowicie zrzuci płaszczyk, co czyni chętnie, ukazuje jędrne ciało kobiecej erotyki.

źródło opisu: http://kultura.com.pl/index.php?s=komiksy

źródło okładki: http://kultura.com.pl/index.php?s=komiksy

dzoanach | 2013-03-24
Przeczytana: marzec 2013

Świetny komiks o kobietach i ich rolach w życiu. W ujęciu Sommer są one niegrzeczne, sprytne, wrażliwe, pomysłowe i namiętne. Nie zawsze postępują zgodnie z zasadami, ale nie ma to dla nich większego znaczenia, bo najważniejsze, że żyją w zgodzie ze sobą. Postępują tak, jakby przyświecała im znana maksyma: "grzeczne dziewczynki idą do nieba, a niegrzeczne tam gdzie chcą". Całość jest pozbawiona dialogów, wszystkie rysunki opierają się wyłącznie na gestach, sytuacjach, mimice twarzy. Wszystko jest jednak znakomicie czytelnie i świetnie opowiedziane - z dużą dozą humoru. Mała rzecz, a cieszy.

Skakanka | 2013-01-10

Znakomity, niekonwencjonalny komiks. Zarówno jeśli chodzi o treść, jak i formę.
Trzeba koniecznie zobaczyć!

Szybki komiks, bo tak szybko jak się czyta, tak szybko umyka z pamięci, nie mniej jednak warty zobaczenia.

Case | 2014-07-21
Na półkach: Przeczytane, Komix