Doktor Bryan

Wydawnictwo: Kultura Gniewu
83-919837-1-4
komiks
komiksy

Jakub Rebelka niewątpliwie należy do czołówki polskich twórców komiksów, a album Doktor Bryan jest na to najlepszym dowodem. Znakomita historia, której autor pieczołowicie buduje niesamowity nastrój, by zaskoczyć nas komicznym rozwiązaniem sytuacji i równie nieoczekiwanie sprawia, że śmiech więźnie nam w gardle. W rysunkach młodego twórcy widać związki z pracami Edwarda Muncha i komiksami Teda McKeevera, a w Doktorze Bryanie można dostrzec bliskiego krewnego ­ znanych z niemieckich filmów ekspresjonistycznych ­ doktorów Caligariego i Mabuse (ich potomkami są wszyscy popaprani doktorzy, którzy pojawili się kiedykolwiek na kinowym ekranie, z doktorem Hannibalem Lecterem włącznie). Styl Rebelki pozostaje jednak na wskroś oryginalny i niewymuszony zarazem.

źródło opisu: http://kultura.com.pl/index.php?s=komiksy

źródło okładki: http://kultura.com.pl/index.php?s=komiksy

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!