Kości Niezgody

Tłumaczenie: Martyna Plisenko
Cykl: Aurora Teagarden (tom 2)
Wydawnictwo: Replika
A Bone To Pick
978-83-7674-201-4
detektyw-amator, zagadka,
tombraiderka009

Dwa wesela – jedno byłego chłopaka – i pogrzeb członkini Prawdziwych Morderstw sprawiają, że przez kilka miesięcy Aurora „Roe” Teagarden ma bardzo dużo na głowie, choć w jej życiu osobistym wydaje się panować zastój. Po pogrzebie Roe niespodziewanie dowiaduje się, że nieboszczka Jane Engle zostawiła jej pokaźny spadek, w tym dom z pewną wyjątkowo niewygodną tajemnicą w środku. Zanim jednak...

Po pogrzebie Roe niespodziewanie dowiaduje się, że nieboszczka Jane Engle zostawiła jej pokaźny spadek, w tym dom z pewną wyjątkowo niewygodną tajemnicą w środku. Zanim jednak zacznie w ogóle przymierzać się do rozwikłania sprawy zagadkowej zbrodni, będzie musiała ustalić, co jest nie tak z domem na Honor Street. A Jane nie zostawiła jej jasnych wskazówek...

Jeżeli do tej pory uważała swoją egzystencję za nudną... cóż, będzie musiała zweryfikować ten pogląd.

źródło opisu: http://replika.eu/

źródło okładki: http://replika.eu/

annaroza | 2016-11-08
Przeczytana: 08 listopada 2016

Moje pierwsze spotkanie z Aurorą Teagarden. Bohaterka typowa dla autorki: niby silna i samodzielna, nieco nierozważna, w prawdziwych kłopotach potrzebuje męskiej pomocy. Przynajmniej tutaj obyło się bez scen łóżkowych, które zwykle są opisane w książkach Harris. Zagadka kryminalna dość interesująca, ale intryga niezbyt mnie wciągnęła. Nie byłam zbyt zaskoczona osobą mordercy, lecz tylko dlatego, że się nad tym nie zastanawiałam. Po prostu lekkie czytadło do poduszki.

Muminka | 2017-03-03
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 02 marca 2017

Tak naprawdę powinny być połówki lub plusy w ocenie, bo dla mnie idealnie pasuje tu 6,5/10.
Drugie spotkanie z Aurorą Teagarden to sprawa śmierci członkini Klubu. Z życzliwości do Roe zapisała jej w spadku pokaźną sumę, ponad pięćset tysięcy oraz ogromny dom. Niestety dom ma podejrzaną przeszłość, a Aurora odnajduje czaszkę. Przyjmuje, że denatka kiedyś kogoś ubiła, może niewiernego męża sąsiadki, a cierpiąc na wyrzuty sumienia pragnęła, by Roe rozwikłała zagadkę. Albo była świadkiem morderstwa, ale nie znała sprawcy.
Pokaźny spadek umożliwia Aurorze uniezależnienie się od matki,z którą łączą naszą bohaterkę skomplikowane relacje. Małomiasteczkowa wścibskość postronnych osób co do jej matrymonialnych planów to w sumie ciekawy wątek, dobrze poprowadzony
Roe zajmująco opisuje swoje perypetie z kłopotliwym spadkiem, kłopoty w pracy i z facetami. Jeśli szukacie typowo rozrywkowej lektury, i lubicie rozwiązywać zagadki, ale szukacie też odrobiny humoru, to cykl o Aurorze powinien Was...

książek: 1952
Aniutka90 | 2013-07-10
Przeczytana: 09 lipca 2013

Książka nie powaliła na kolana. Jednak przygody ciekawskiej starej panny są lekkie i przyjemne. Mimo to z chęcią przeczytam dalsze losy Roe. Ot szybka lektura na ponure dni.

Joanna | 2014-01-22
Na półkach: Przeczytane, 2014, Z biblioteki
Przeczytana: 17 stycznia 2014

Minął już rok od dramatycznych wydarzeń, które wstrząsnęły spokojnym Lawrenceton i doprowadziły ostatecznie do zakończenia działalności przez Klub Prawdziwych Morderstw. Codzienność zdawała się wracać na dawne tory. Do normy powracało również życie Aurory Teagarden, miejscowej bibliotekarki i głównej uczestniczki wydarzeń sprzed roku.

Dla Aurory po raz kolejny okazało się, że związki z mężczyznami nie należą do najłatwiejszych. A śluby zawsze dotyczą kogoś innego. W ciągu tego roku Aurora zdążyła być na dwóch ślubach. Jej matka Aida wyszła w końcu za Johna Queeslanda i zdawać by się mogło stworzyła w końcu związek idealny. Były chłopak Aurory również postanowił się w końcu ustatkować, bynajmniej jednak nie z nią. I w dodatku już wkrótce młodzi małżonkowie doczekają się potomka. Po znanym pisarzu Robinie Crusoe pozostało Aurorze również niestety wyłącznie mgliste wspomnienie.

Nie tylko jednak śluby przyniósł ten rok. Aurora z przykrością pożegnała koleżankę z Klubu Prawdziwych...

Marta | 2014-03-20
Przeczytana: marzec 2014

Tak jak zapowiedziałam po przeczytaniu “Prawdziwych morderstw”, tak też zrobiłam – sięgnęłam po drugą część przygód Aurory Teagarden, będąc z tego powodu bardzo zadowoloną.

Ja wiem, że ta książka niewiele ma wspólnego z prawdziwym kryminałem. Wiem też, że niewiele w niej nadzwyczaj wyszukanych rozwiązań fabularnych. Cóż jednak poradzę na to, że ta książka zwyczajnie mi się podoba! Charlaine Harris stworzyła postać, którą się pamięta, którą darzy się sympatią, z którą chce się przebywać – mimo jej wszelkich nieraz bardzo absurdalnych zachowań (a może właśnie ze względu na nie?).

Tym razem Aurora została posiadaczką wielkiego spadku. Dom, dużo pieniędzy, a do tego ciężarna kotka oraz… pewien dość kłopotliwy przedmiot, związany z tajemniczym morderstwem. Czyżby jej przyjaciółka, dawna członkini klubu pn. Prawdziwe Morderstwa, Jane, która, notabene, przepisała na nią cały swój majątek, była zamieszana w zabójstwo, o którym jednak nikt nic nie wiedział? Roe ponownie “przemieniła się”...

IzaReads | 2015-07-28
Przeczytana: 15 czerwca 2015

"Kości niezgody" to druga część cyklu z Aurorą Teagarden.
W której to bohaterka ma nie lada orzech do zgryzienia. Otrzymuje spadek po zmarłej Jane Engle, znajomej z którą tak naprawdę nie była blisko. Jest to dla niej wielkie zaskoczenie, tym bardziej, że zmarła zostawiła jej dom i niemałą sumkę w banku. Aurora podejrzewa jednak, że kobieta miała w tym jakiś cel związany. Przeczucie ją nie myli i tak oto bohaterka musi rozwiązać pewną zagadkę, jaka kryje się w odziedziczonym budynku.

"Kości niezgody" to kontynuacja, która jest zdecydowanie przewyższa "Prawdziwe morderstwa". Aurora musi podjąć wiele decyzji, które zaważą na jej dalszym życiu. Musi uporać się również z tym, że jej były chłopak wychodzi za mąż...
Spokojny dom przy Honor Street kryje w sobie straszną tajemnicę i jej rozwiązanie nie jest wcale łatwe.

Klimat tej książki, momentami przypominał mi atmosferę znaną ze starszych powieści detektywistycznych i to bardzo mi się podobało. Autorka zaoszczędziła nam (na...

ElViento | 2016-02-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 27 lutego 2016

Mniej kryminalna od "Prawdziwych morderstw", ale równie wciągająca. Polecam :)

PolkaPati | 2014-10-26
Przeczytana: 26 października 2014

Książkę bardzo przyjemnie się czytało, napisana jest w języku troszeczkę młodzieżowym. Ostatnio po przeczytaniu jednej książki tej autorki, polubiłam jej charakterystyczny sposób przekazywania informacji w książce. Postanowiłam przeczytać cały cykl jej książek i jak na razie nie żałuje swojej decyzji. Świetna powieść z odrobinką kryminału.

kinkiet | 2013-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2013

Ta część przygód Roe bardziej przypadła mi do gustu, ale czemu sama nie wiem. Chyba dlatego, że lepiej poznałam postaci i akcja bardziej trzyma w napięciu. Trochę Pani Harris się wyrobiła, jednak to wciąż nie to. Sam pomysł jest ciekawy,ale przydało by się więcej śladów/wskazówek, zwrotów akcji, czegoś dzięki czemu czytelnik sam poczułby się jak detektyw, bo tak, mamy tylko czaszkę i rozwiązanie zagadki na końcu. Za co 8 gwiazdek? Miała być to lekka lektura i taką była. Czytało się miło i szybko, więc swoją rolę spełniła. Po następne tomy też sięgnę.
Zastanawia mnie okładka. W całej książce nie ma słowa o cieście. I ta zakrwawiona patera. Dziwne mają pomysł w wydawnictwach. We włoskich wydaniach Harrego Pottera, nie miał on okularów i otoczony był przez myszy, także chyba nie mam co się czepiać nieobecnego tortu.

JoannaB | 2013-03-24
Przeczytana: 23 lutego 2013

Kupiłam z ciekawości, bo przeczytałam kiedyś pierwszą część. Nic ciekawego. Niby lekki kryminał, ale z kryminałem nie ma to nic wspólnego. Bohaterka ma w życiu tyle szczęścia, że aż się wierzyć nie chce - straciła pracę, ale odziedziczyła dom i pieniądze po osobie, z którą mało miała wspólnego. Daleka znajoma, z podobnymi zainteresowaniami. W domu ta daleka znajoma, zostawiła Aurorze czaszkę. I ciężarną kotkę. Dwa problemy. Dobrze, że chociaż jeden przyjemny. Bohaterka jak była w poprzedniej części, tak i pozostała denerwująco naiwna. Dorosła w metryce, ale nastolatka w głowie. Biega po mieście, odwiedza dom matki, porządkuje swoją nową posiadłość, zachwyca się ilością pieniędzy na koncie w banku, rzuca pracę, pomaga ciężarnej żonie swojego byłego narzeczonego, chodzi na przyjęcia, romansuje z pastorem. Takie tam. Życie. Kryminału to tam nie ma. Jest zagadkowa czaszka na początku i samoistne rozwiązanie sprawy zagadkowej czaszki na końcu.
Jeśli ktoś ma wolne popołudnie, nie ma nic...