Węgierskie lato

Tłumaczenie: Bohdan Zadura
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Antologie poetyckie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Biuro Literackie
9788362006137

"Węgierskie lato" zawiera wiersze trzynastu wybitnych poetów XX wieku z Węgier. W tym gronie znaleźli się: Endry Ady, Mihály Babits, Gyula Juhász, Lőrinc Szabó, Gyula Illyés, László Benjámin, János Pilinszky, László Nagy, Ottó Orbán, László Csiki, István Kovács, Zsófia Balla i Péter Kántor. To pierwsze w Polsce od ponad trzydziestu lat tak przekrojowe i obszerne opracowanie poezji naszych "bratanków". Polski czytelnik może obecnie nadrobić zaległości lekturą znakomitych przekładów Bohdana Zadury. "Węgierskie lato" ukazało się w wielokrotnie nagradzanej serii wyróżnijacej się m.in. oprawą z włoskiego płótna Cialux oraz ekskluzywnym, niepowlekanym papierem Munken Pure.

źródło opisu: Biuro Literackie, 2010

źródło okładki: http://www.biuroliterackie.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!