Gwiazda wieczorna

Tłumaczenie: Anna Kraśko
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Czułe słówka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Da Capo
The Evening Star
83-7157-078-3
dem___olka

Larry McMurtry, laureat wszystkich najważniejszych nagród literackich, z Nagrodą Pulitzera włącznie, jest zjawiskiem o tyle wyjątkowym, że rozpieszcza go zarówno krytyka, jak i czytelnicy, a jego książki osiągają nakłady zastrzeżone zwykle dla literatury komercyjnej. Niewątpliwy wpływ na wzrost jego popularności miały doskonałe ekranizacje kilku jego powieści - "Ostatniego seansu filmowego",...

Niewątpliwy wpływ na wzrost jego popularności miały doskonałe ekranizacje kilku jego powieści - "Ostatniego seansu filmowego", "Texasville" oraz "Czułych słówek".
"Gwiazda wieczorna" również doczekała się znakomitej ekranizacji z Shirley MacLaine w roli głównej. Aurora Greenway jest tu znacznie starsza, ale pomimo upływu lat i kolejnej porcji mniejszych i większych nieszczęść życiowych, nie traci hartu ducha i poczucia humoru.

źródło opisu: Wydawnictwo Da Capo, 1997

źródło okładki: zdjęcie autorskie