Bez osobowości

978-83-7526-751-8
marketing
biznes, finanse
LordRuthven

W nowej erze biznesu XXI wieku wielkie marki i produkty muszą mieć dynamiczną osobowość, aby zwrócić na siebie uwagę i przyciągnąć klientów. Wiele organizacji ukrywa jednak swoją osobowość za warstwami sloganów i reklam. Rohit Bhargava, specjalista w dziedzinie komunikacji społecznej, sprzeciwia się takiej filozofii. Przedstawia wiele pomysłów na to, jak pozbyć się martwej skorupy i ponownie odkryć duszę swojej marki. Dzieląc się refleksjami o różnych zagadnieniach, począwszy od etosu najdziwniejszego miasta świata, poprzez fenomen Mangi, która opanowała branżę komiksów, aż po prezentację takich marek, jak Intel, Boeing, ING oraz Dyson, wykazuje, dlaczego osobowość firmy ma znaczenie.

źródło opisu: http://www.hbrp.pl/sklep/index.php?cat=54&prod=108

Riwona | 2016-02-13
Na półkach: Przeczytane, Zawodowo

Ta książka jest taka sama, ale inna...

Dlaczego?
BO (Bez Osobowości) ma swoją książkową osobowość.
Hinduski autor już na stronie redakcyjnej intryguje nas zachetą
do przeczytania alternatywnego wstępu na stronie internetowej.
Celowo pisze, jakby mówił... Komponuje swoją publikacje tak, by czytelnik sam wybrał, które części chce przeczytać najpierw (ja zaczęłam od drugiej -narzędziowej), a dzięki podsumowaniom nie gubi się oglądu całości i głównego przesłania, które brzmi: Osobowość ma znaczenie.

A dokładniej?
Kombinacja tego, co UNIKATOWE (inne niż wszystko i wszyscy), AUTENTYCZNE (prawdziwe, wiarygodne, niepodrobione), DYSKURYWNE (interesujące, proste, wiralne).

Co wartościwego znalazłam?
Ciekawe odniesienia do technik i działań największych marek, takich jak Google, Intel, ING, Dell, Moleskine z komentarzem autorskim.
Użyteczne wyjaśnienie, jak wykorzystać opisane przesłania i założenia w różnych sytuacjach (zestaw narzędzi).

Mamy też tajemnicę...
Sekret tkwi w...