8 (12 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
83-86204-74-5
misje, ewangelizacja,
religia
poznanianka

Encyklika o stałej aktualności posłania misyjnego

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: http://wydawnictwo.archidiecezja.wroc.pl/product_i...»

OwocneSerce | 2019-08-17
Na półkach: Jan Paweł II, Przeczytane
Przeczytana: 17 sierpnia 2019

Przekonuję się, że krótkie opisy są najlepsze. Z całym jednak szacunkiem do tych osób, które się rozpisują, bo lubią.

Książka dość toporna, udostępniona chyba w latach dokładnie 90. XX w. Nie mogę wiele napisać, bo też mam w jakimś tam stopniu zamknięty umysł na tekst, który może nie jest super aktualny, ale za to pisany z miłością i sensem, co bardzo cenię w dobrej książce i lubię w autorze.

Nie będę pisał, że polecam, czy nie, bo jakoś się teraz nie poczówam do tego, by tak robić.

Mogę na koniec dodać, że sprawa misjonarzy i misji jest dla mnie praktycznie nieaktualna, ze względu na to, że czasy są zbyt niebezpieczne na głoszenie w sposób radykalny - nie wiem - w Angoli, czy Chinach Ewangelii. Podziwiam jednak tych ludzi, ale nie tylko tych, którzy wyjeżdzają na misje.

Niedawno było głośno o misjonarce, czy katechetce(nie pamiętam), która była na misji kościelnej chyba w Kolumbii. Straciła życie... I po co? Ku czemu to zmierza? Niepotrzebnie tak wyszło.

Z książki pt....

Marynia | 2016-11-04
Przeczytana: 08 grudnia 2016

po ciężkim wstępie, przez który najzwyczajniej w świecie trzeba przebrnąć odnajdujemy skarbnicę misyjnej wiedzy! o owiazkowa lektura dla misjonarzy ;)