Na szali znaków. Czternastu poetów francuskich

Wydawnictwo: Biuro Literackie

Czas już najwyższy nadrobić zaległości na odcinku współczesnej poezji francuskiej, którą Miłosz skazał onegdaj na banicję za jej rzekomą hermetyczność. Książka Krystyny Rodowskiej wypełnia pokaźną lukę na mapie współczesnej poezji. 450 stron, 14 poetów, ponad 250 tekstów, precyzyjne komentarze do wierszy i obszerne noty o wszystkich autorach? Szala znaków zdecydowanie przechyla się na korzyść Francuzów! Wydanie limitowane.

źródło opisu: http://www.biuroliterackie.pl/

źródło okładki: http://www.biuroliterackie.pl/