978-83-935660-2-0
Agnes

Można w jakiś szczególny sposób podziwiać tych bożych wybrańców, którzy "rzucają palenie i biorą się ostro za sport"? Albo wyprasowane dziewczęta, zgrabne i jędrne, co chodzą spać bez kolacji i nadają imiona baletkom (z miejsca umrą, jeśli pomylisz je z czółenkami!)? Chwała tym, którzy pamiętają o badaniach okresowych i wszystkich imieninach w rodzinie. A nawet tym pannom, które pokornie siedząc na brzegu wanny, zmywają makijaż nad ranem - mimo dużej bani. Ile razy myślałeś o tych chłopcach, o tych dziewczętach, ich pięknych noworocznych postanowieniach, jasnych i spełnionych jak odświeżona ramówka? Podczas gdy ty znowu się złamałeś: zjadłeś ciasteczko, masz tytoń w kieszeniach, nie poszedłeś do pracy, bo byłeś zakochany, skończył ci się świat albo po prostu padało. Naplułeś na sąsiada, bo nie kocha swego psa, a to jest o wiele za wiele. Bo, cudaczku miły, jasny punkciku, na imprezie podszedłeś do niej i zapytałeś: przelecisz mnie, wasza wysokość? Bo się spłakałeś na peep-show. A potem było ci wstyd. 7 grzechów głównych oswoiliśmy już jak cybermiłość, jak Stasia i Nel. Przyjrzyjmy się im jeszcze raz w nowej kryminalnej odsłonie. Pomogą nam w tym Darek Foks, Zygmunt Miłoszewski, Marta Mizuro, Łukasz Orbitowski, Edward Pasewicz, Małgorzata Rejmer oraz Agnieszka Wolny-Hamkało.

źródło opisu: Studio W, 2012

źródło okładki: Studio W

Klotylda | 2014-07-21

Hm, takie sobie. Można poczytać, gdy nie ma pod ręką nic lepszego. Ogólnie nie polecam.

Kora | 2016-01-15
Karol Graczyk | 2015-01-04