Berserk #14

Cykl: Berserk (tom 14)
Wydawnictwo: J.P. Fantastica
ベルセルク
komiksy

Dzięki pomocy tajemniczego, mrocznego rycerza Gutsowi i Casce udaje się wyjść cało z Zaćmienia. Gdy Guts budzi się w bezpiecznym miejscu, dowiaduje się, że jego towarzyszka na skutek traumatycznych przeżyć postradała zdrowe zmysły. Co gorsza, oboje zostali naznaczeni piętnem ofiary, które sprawia, iż gromadzą się wokół nich wszelkiej maści demony... Wkrótce Guts, uzbrojony w ogromny miecz otrzymany od Godo, wyrusza w drogę. Jego cel jest jeden – zniszczyć tych, którzy odebrali mu niemal wszystko.

źródło opisu: JPF, 2017

źródło okładki: www.jpf.com.pl

wielkibob | 2019-08-01
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Manga
Przeczytana: 01 sierpnia 2019

Ten tom domyka "Złoty wiek" i przechodzi do kontynuacji opowieści, która miała miejsce w trzech pierwszych tomach. Jest to dla mnie pocieszające o tyle, że wreszcie autor nie będzie miał pod ręką zbyt wielu bohaterów do zabicia... Poza tym bardzo podobał mi się zamieszczona na końcu tego tomu historia, która kiełkowała w umyśle młodego Miury i wyewoluowała do obecnego stanu mangi.

kondzix666 | 2018-07-18
Na półkach: Przeczytane, Mangi

Wcześniejsze tomy miały militarny klimat, którego nie każdy trawi. Od tego Guts walczy solo (pomijając jego przyjaciela elfa).