Rehabilitacja lecznicza dzieci z chorobami układu nerwowego

Wydawnictwo: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich
8320003911
zdrowie, medycyna
Indianka

W książce tej autorzy omawiają obecny stan wiedzy z zakresu rehabilitacji dzieci w chorobach neurologicznych. Dzieło składa się z trzech części. W części I omówione zostały podstawy anatomiczno- fizjologiczne z uwzględnieniem dynamiki rozwoju dziecka. Część II zawiera ogólne zasady rehabilitacji dzieci ze szczególnym uwzględnieniem rehabilitacji wczesnej. Część III jest częścią kliniczną i uwzględnia plan, przebieg oraz prowadzenie rehabilitacji w odniesieniu do poszczególnych schorzeń.
Zagadnienia poruszone w pracy ujęte zostały problemowo na podstawie najnowszego piśmiennictwa i ostatnich osiągnięć z opisanej dziedziny. "Rehabilitacja lecznicza dzieci z chorobami układu nerwowego" przeznaczona jest dla lekarzy, magistrów rehabilitacji oraz techników fizjoterapii.

źródło opisu: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich 1981

źródło okładki: zdjęcie autorskie

książek: 2044
SEKAi | 2016-01-12
Indianka | 2012-12-10
Na półkach: Mam i nie oddam
Przeczytana: grudzień 2012
Na półkach