Chrześcijanina odpowiedź na ubóstwo

83-88017-04-7
Religia, problem ubóstwa
religia
Chris_Carrion

Około dwóch miliardów ludzi na świecie żyje poniżej dolara dziennie, a ok. 10% Polaków żyje poniżej minimum egzystencji. Czy winne temu są siły kapitalizmu, globalizacji i bezwzględne dążenie do zysku? A może to brak kapitalizmu i ograniczanie sił rynkowych jest powodem biedy? Chrześcijanie są zobowiązani do solidarności, ale jak ona konkretnie powinna wyglądać? Czy istnieje sprzeczność...

Chrześcijanie są zobowiązani do solidarności, ale jak ona konkretnie powinna wyglądać? Czy istnieje sprzeczność między wolnością a solidarnością?

źródło opisu: Instytut Liberalno-Konserwatywny 2000

źródło okładki: Instytut Liberalno-Konserwatywny 2000

mts | 2013-06-28
Przeczytana: 28 czerwca 2013

Krótka pozycja w której przedstawione są elementarne zasady ekonomii. Główne przesłanie książki powinni wziąć sobie do serca wszelkiej maści "pobożni socjaliści", albo po prostu chrześcijanie, którzy nie mieli do czynienia z nauką ekonomii: prawa ekonomii są niezmienne i nie podlegają etycznym ocenom, po prostu istnieją. Jeżeli dobry chrześcijanin chce pomagać bliźnim, to najpierw powinien wiedzieć, jak funkcjonuje świat. Gdyby wszyscy politycy i publicyści mieniący się katolikami znali podstawowe prawa ludzkiego działania, to pewnie rzadziej proponowaliby regulacje, które powodują zubożenie ludzi, albo redystrybucję biedy. Dla osób orientujących się w tematach gospodarczych, to książka będzie nudna. Jednak powtarzania podstawowych prawd nigdy dość.

bf4gs5jbwc7rd5y | 2015-08-10
Bartek Wójcik | 2013-06-16