Anna Wszechrosji Życie Anny Achmatowej

Anna of all the Russias: A Life of Anna Akhmatova
83-89656-19-1
Anna Achmatowa, poezja, biografia
Radek Pawlik

Oparta na wspomnieniach, listach i wywiadach biografia Anny Achmatowej (1889-1966), carycy poezji rosyjskiej i jednej z najbardziej fascynujących kobiet epoki. Na jej twórczości odcisnęły swoje piętno wszystkie przełomowe wydarzenia w Rosji pierwszej połowy XX wieku. One też są tłem opowieści o niezwykłym życiu wielkiej rosyjskiej poetki. `Jej dzieła mają klasyczną elegancję zaczerpniętą od...

`Jej dzieła mają klasyczną elegancję zaczerpniętą od Puszkina i pełen żarliwości głos ukształtowany przez dramaty jej życia. Jej uroda przyciągała wielu mężczyzn, którzy się w niej kochali, a mimo to wszystkie trzy małżeństwa okazały się nieszczęśliwe. Zaczęła pisać w czasie, gdy myślenie o kobiecie jako poetce było absurdem, jak ironicznie zauważyła. Jej geniusz wzbił się ponad to, chociaż zapłaciła za swój triumf jako żona i matka.`
Elaine Feinststein

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/anna-wszechrosji/