Zabić, jak to łatwo powiedzieć

Tłumaczenie: Tomasz S. Gałązka
Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller
Cogan's Trade
978-83-7470-271-3
bgtlo

Kiedy Johnny Amato organizuje napad na pokerowych hazardzistów i zbiera całkiem niezłą dolę, sądzi, że miał naprawdę farta. Zwłaszcza że ktoś inny zdaniem mafii dokonał tego skoku. Jednak wyznaczony przez mafię do wyjaśnienia tej sprawy Jackie Cogan szybko odkrywa, że posądzany Markie Trattman nie maczał w tym palców, nawet jeśli ma swoje za uszami. I teraz Cogan, ma dotrzeć do prawdy, musi odbyć kilka nerwowych rozmów i użyć tego, co jest jego najmocniejszym i najprostszym narzędziem do rozwiązywania wszelkich problemów - broni stosownego kalibru.

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: Antykwariat Literacki24

Marczewek | 2014-05-05
Przeczytana: 04 maja 2014

Chciałem na początek miesiąca podreperować sobie statystyki, i zabrałem się za dwa klasyki, które już od dawna miałem w swoich planach.
Niestety nie było sobie czym głowy zawracać, bo ta pozycja jest cienka jak dupa węża. I to z dwóch powodów. Cienka sama w sobie i do tego słabiutka.
Pomysł był generalnie ciekawy, ale ten wieczny dialog normalnie przeraża. Fakt, nie lubię gawędziarstwa, ale pójście w drugą stronę jest równie irytujący.
Raczej szkoda czasu.

izabela81 | 2013-05-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013 rok
Przeczytana: 13 kwietnia 2013

Mało tu akcji i ciekawej fabuły (ponieważ bohaterowie rozmawiają o prawie wszystkim, tylko nie o tym, o czym ma być książka). Według mnie plusem książki jest przedstawienie świata przestępczego. Książka ani specjalnie mnie nie zaciekawiła, ani nie znudziła.