Zgłosuj na książki roku 2017

Opowieść niebywała o dwóch najprawdziwszych krasnalach

Wydawnictwo: WAM

Czeka was wspaniała podróż! - usłyszały pewnego razu dwa krasnale. Spotkacie kogoś, komu na imię Bajkosław Piegowaty. To on oceni, czy dorośliście już na tyle, by móc paradować - jak inne krasnoludki - w czerwonych, pomponiastych czapeczkach.

W tę niezwykłą podróż krasnale zapraszają wszystkich Czytelników, którzy zechcą na stronach tej książki śledzić ich liczne przygody.

źródło opisu: Wydawnictwo WAM, 2012

źródło okładki: http://e.wydawnictwowam.pl/tyt,62508,Opowiesc-nieb...»

książek: 1951
Anna | 2012-12-21
Przeczytana: 16 grudnia 2012

Obrazki są śliczne, przyciągają uwagę, moja dwuletnia Zuza od deski do deski obejrzała calutką książeczkę. Groszek(lat 11) czytało się ją szybko, ponieważ uwielbia takie historyjki, akcja się rozwija, dzieje się wiele, jest ciekawie i nie można się z tą książką nudzić. Opowiada nam autorka o dwóch tytułowych krasnoludkach, o Marguszku i Grubełku, którzy wyruszają w drogę, by odnaleźć swoje czerwone czapeczki, nie dlatego bynajmniej, że je zgubili. Na pewno też nie macie pojęcia, jak nazywa się krasnoludek rodzaju żeńskiego, ja szczerze mówiąc, nigdy się nad tym nie zastanawiałam? A autorka i o tym pomyślała. Przygód nasi krasnale mają bez liku, a czy w końcu udaje im się odnaleźć czapki, sami musicie się przekonać? Ta historyjka uczy nas tego, że warto być dobrym, pomagać innym, dążyć do celu i być cierpliwym, wytrwałym.

Na półkach: Przeczytane, WAM

Dziś opowiem Wam o książeczce, która ostatnio towarzyszy mojemu dziecku co wieczór podczas zasypiania. Jest to historia dwóch małych krasnali, którzy wyruszają w daleką podróż przeżywając po drodze całe mnóstwo niesamowitych przygód. Te dwa dzielne maluchy wędrują by zdobyć swoje czerwone czapeczki. Bo to nie prawda, że krasnale się z nimi rodzą. Każdy mały krasnoludek musi sam odnaleźć swoją czerwoną czapeczkę, ale jak tego dokonać?

Marguszek i Grubełko stale się nad tym głowią. Szukają w każdym kącie i przeczesują całą okolicę. Ale i tak czerwonych czapeczek nigdzie nie widać. Pewnego dnia, gdy na fiołkowej polanie wszystkie fiołki zakwitły jednocześnie chłopcy dowiedzieli się, że by odnaleźć swoje upragnione czapeczki muszą wyruszyć w daleką podróż by spotkać się z Bajkosławem Piegowatym. I choć nasze dwa krasnale, nie mają pojęcia, gdzie go szukać, postanawiają niezwłocznie rozpocząć tę wyprawę.

Podróż chłopców okazuje się długa i bardzo urozmaicona. Po drodze Marguszek i...

Kiti | 2013-04-29

Ewa Skarżyńska stworzyła wspaniałą opowieść o dwóch krasnalach, postaciach znanych najmłodszym już od lat.

Marguszek i Grubełek od dawna marzyli o własnych czerwonych czapeczkach, jednak nie wiedzieli, w jaki sposób mogliby je zdobyć. Pewnego dnia postanowili wyruszyć w podróż, która miała im w tym pomóc. Wyprawa miała okazać się pasjonująca i dostarczyć małym bohaterom wiele przygód!

Największym marzeniem dwóch małych krasnoludków było zdobycie czerwonych czapeczek. Otrzymanie ich jednak nie było takie łatwe. W swojej podróży poznali wiele nowych osób. Dowiedzieli się także o rzekomej ciotce, która pomagała potrzebującym. Postanowili ją odnaleźć…

Krasnoludki to moi ulubieni bohaterowie już od lat. Głównie zasłynęli z bajki ,,O siedmiu krasnoludkach i Sierotce Marysi” , którą z pewnością zna już każde dziecko.

Powieść napisana językiem prostym, przeczytałam ją dość szybko. Zawierała przepiękne fotografie i dość dużo tekstu. Została podzielona na rozdziały, co ułatwiało...

yllla | 2013-08-13
Przeczytana: 11 sierpnia 2013