Torturowani z powodu Chrystusa

Wydawnictwo: Euro-Laser
Tortured for Christ
religia
Malwiś

Książkę Torturowani z powodu Chrystusa przetłumaczono na 65 języków, a miliony jej egzemplarzy rozpowszechniono po całym świecie. Jesteśmy ciągle zdumieni, jak Bóg stale posługuje się tym świadectwem, by wzmacniać Swoje Ciało (Kościół). „Przekonaliśmy się o tym, że w tym Ciele zwycięstwo, odwaga i wytrwałość nie mają żadnych granic... Niezwykłe jest to, że treść książki napisanej przez...

Niezwykłe jest to, że treść książki napisanej przez rumuńskiego Żyda inspiruje i zachęca tak samo chińskich pastorów, amerykańskie gospodynie domowe i arabskich taksówkarzy. Przywódcy wietnamskiego Kościoła domowego opowiadali mi, w jaki sposób przygotowywali swoje chrześcijańskie trzody na przetrwanie i rozwój w warunkach oczekiwanego przewrotu komunistycznego w południowym Wietnamie w latach 70–tych XX wieku. Liderzy rozpowszechniali wietnamskie tłumaczenie Torturowanych z powodu Chrystusa jako podręcznik przetrwania i świadectwo ogromnej wiary w nieprawdopodobnie trudnych okolicznościach. Otrzymujemy także listy od wielu ludzi, którzy po przeczytaniu tej książki nawiązali osobistą społeczność z Jezusem Chrystusem, uświadamiając sobie, że miłość Chrystusa jest potężną rzeczywistością.

Książka Torturowani z powodu Chrystusa oprócz przedstawienia faktów z życia człowieka, który zaznał cierpień z rąk brutalnego reżimu komunistycznego, ukazuje wiarę i wytrwałość kogoś całkowicie oddanego Chrystusowi i pragnącego dzielić się prawdą z innymi. To właśnie prawda, żywa na każdej stronie tej książki, zmienia sposób myślenia zachodnich chrześcijan, gdyż ukazuje cierpienia, jakie musieli znosić chrześcijanie w przeszłości i jakie znoszą obecnie, niejednokrotnie umierając za swoje świadectwo o życiu i mocy Jezusa Chrystusa”.

Tom White, dyrektor międzywyznaniowej Misji The Voice of the Martyrs w USA

„Książka ta była szczególnie użyteczna w obudzeniu sumienia wolnego świata na okropności, których doświadczali nasi bracia i siostry za żelazną kurtyną”.

Charles W. Colson, Prison Fellowship

„Przesłanie płynące z okrutnych prześladowań, które spotkały Wurmbrandów, jest obecnie równie aktualne, jak w dniu napisania tego wstrząsającego dzieła. Na całym świecie chrześcijanie nadal cierpią za swą wiarę. W ich szeregach są mężczyźni i kobiety, z których zmagań musimy jeszcze wyciągnąć lekcję. Richard Wurmbrand dał nam dojrzałe i zdecydowanie zbawienne spojrzenie na ich wielki trud”.

Gary L. Bauer, Family Research Council

„Pisemne i ustne przesłanie pastora Wurmbranda musi dzisiaj zostać opublikowane i rozpowszechnione za pośrednictwem każdego dostępnego środka przekazu. Dziękujemy Bogu za ten jasno sformułowany apel i ostrzeżenie, rozbrzmiewające za pośrednictwem potężnego bestselleru – Torturowani z powodu Chrystusa”.

Dr D. James Kennedy, Kościół Prezbiteriański w Coral Ridge

„Książka Torturowani z powodu Chrystusa jest wciąż tak samo ważna jak trzydzieści lat temu, z tym że zwraca uwagę na położenie prześladowanych chrześcijan w dobie obecnej”.

Frank R. Wolf, Członek Kongresu Stanów Zjednoczonych

źródło okładki: http://www.coolshop.pl/product-pol-1999-TORTUROWAN...»