Tańczące czarownice

Wydawnictwo: Saba
marcellka

"Odgłos kroków na korytarzu oddalał się szybko. milkły rozmowy, z minuty na minutę cichł całodniowy gwar. Weronikę czekała kolejna bezsenna noc. Dziewczynka wiedziała, że teraz nadejdą długie godziny rozmyślań. Niemal co noc, aż do świtu, patrzyła w gwiazdy, jak pięknie migocą na granatowym niebie. Czasami zdarzały się noce bezgwiezdne i wtedy Weronice było tak smutno, jak gdyby opuścili ją najbliżsi przyjaciele. Jej szpitalny pokoik, w którym przebywała od bardzo dawna, był niezwykle skromny. Znajdowały się w nim: łóżko, szafka na kółkach, stojak do niekończących się kroplówek i umywalka. Nad umywalką widniała kwadratowa, ciemna plama i Weronika domyślała się, że kiedyś wisiało tu lustro.

- Jak dobrze, że już go nie ma - wypowiedziała na głos dręczące ją myśli. - Nie mogłabym spojrzeć na siebie. - Teraz głowę miała owiązaną chustką. Na wspomnienie wspaniałych, jasnych loków jedna łza potoczyła się po policzku i wsiąkła w poduszkę, ale Weronika natychmiast zacisnęła powieki."

źródło opisu: http://www.attesa.pl/TANCZACE-CZAROWNICE-WIOLETTA-...(?)

źródło okładki: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/155745/tanczace-czarownice.html

Qoza | 2017-01-27

Moja ulubiona książka z czasów kiedy miałam siedem (lub osiem) lat.
Gdyby nie to, że P. Wioletta Piasecka przyjechała do mojego miasta, nie miałabym teraz tej książki przy sobie. Książka bardzo dużo wniosła do mojego życia chociaż po przeczytaniu jej jeszcze tego nie wiedziałam.

evilive | 2016-05-06
Olla | 2017-11-04