Odrębna rzeczywistość. Referaty z sesji "Indianie i indianiści" poświęconej pamięci Indiańskiej Babci, Stefanii Antoniewicz

Cykl: Biblioteka "Tawacinu" (tom 30)
Wydawnictwo: TIPI
8391926400
historia

Książka nie jest tylko zwykłym zapisem wygłoszonych referatów na sesji naukowej. Jest świadectwem naukowej pasji członków Polskiego Ruchu Przyjaciół Indian i świadectwem aktywnego upamiętnienia faktu, dzięki któremu do owej sesji doszło. Książka ta składa się zatem z dwóch części, które jednakże są ze sobą złączone wspólną ideą. W części pierwszej niniejszy tom jest zbiorem referatów...

W części pierwszej niniejszy tom jest zbiorem referatów wygłoszonych na sesji popularno-naukowej "Indianie i indianiści", która odbyła się w dniach 18-19 stycznia 2003 roku w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie. Sesja ta była dedykowana pamięci Indiańskiej Babci, Stefanii Antoniewicz, w dwudziestą rocznicę Jej śmierci, która miała miejsce 13 grudnia 1982 roku.
Część druga książki to materiały poświęcone właśnie Jej osobie: fragmenty listów, jakie otrzymywała, wspomnienia o niej, baśń jej autorstwa.

źródło opisu: Wydawnictwo TIPI, 2004

źródło okładki: http://www.tipi.pl