Zlatá Praha

Zlatá Praha
Praga, przewodnik, Czechy, album
albumy
Darya

Mały przewodnik z roku 1989 opisujący w pięciu językach (czeskim, rosyjskim, niemieckim, angielskim i francuskim) najważniejsze atrakcje Pragi, składający się głównie z licznych zdjęć czeskiej stolicy

źródło opisu: Własny

Darya | 2012-12-10
Przeczytana: grudzień 2012

Urzekł mnie format wydania (ok. B6), który świetnie sprawdza się w podróży komunikacją miejską albo gdy nie chcemy za dużo czytać. Mimo skromnego, jak na album rozmiaru, zdjęcia wyszły dobrze i mimo, że przypisy są z tyłu, osobiście nie miałam problemu z ich czytaniem.
Mimo przyjemnego wydania, muszę odjąć punkty za nieaktualność większości zdjęć i dziwny styl, jakim pisano wstęp i przypisy (przynajmniej w wersji niemieckiej kilka razy kręciłam ze zdziwienia głową, nad "wzniosłymi zwrotami" użytymi dla uatrakcyjnienia tekstu).
Polecić kupno, nie polecam, ale jak ktoś, jak ja, znajdzie w domu, to może przejrzeć, bo jest naprawdę przyjemnie wydane, a z opisów można dowiedzieć się kilku ciekawych informacji.