Fakty i Mity, nr 47 (664)/2012

Wydawnictwo: Błaja News
czasopisma
Donnie

KOMENTARZ NACZELNEGO 11 przykazań GORĄCE TEMATY Kapitał początkowy Krzyż na drogę POLSKA PARAFIALNA Kościół w kryzysie(2) Celibat sprawia, że morale księży gorszy religijnych katolików świeckich. Hipokryzja, podwójna moralność, potajemne związki z kobietami i ukrywanie potomstwa, materializm i religijna płytkość... Wszystko to ludzi szokuje – mówi prof. Józef Baniak* w drugiej części wywiadu...

KOMENTARZ NACZELNEGO
11 przykazań

GORĄCE TEMATY
Kapitał początkowy
Krzyż na drogę

POLSKA PARAFIALNA
Kościół w kryzysie(2)
Celibat sprawia, że morale księży gorszy religijnych katolików świeckich. Hipokryzja, podwójna moralność, potajemne związki z kobietami i ukrywanie potomstwa, materializm i religijna płytkość... Wszystko to ludzi szokuje – mówi prof. Józef Baniak* w drugiej części wywiadu z „FiM”.

POLSKA PARAFIALNA
Klerotelefon
Księża geje nieposiadający stałych partnerów prowadzą ryzykowny tryb życia. Konsekwencją przelotnych romansów bywa szantaż, a nawet śmierć, jednak pożądanie okazuje się silniejsze od strachu...

A TO POLSKA WŁAŚNIE
Afera śmieciowa
Polscy samorządowcy w imię ochrony środowiska chcą dokonać zamachu na nasze portfele. Za wiedzą i zgodą rządu.

RAPORT „FiM”
Ratunku, patrioci!
Obóz Narodowo-Radykalny i Młodzież Wszechpolska podczas ostatniego Marszu Niepodległości zapowiedziały, że od teraz będą działać wspólnie, i dla dobra skrajnej prawicy powołały do życia Ruch Narodowy oraz Straż Niepodległości – SN (czy już można ją mylić z SA…?) – paramilitarną bojówkę do działań w terenie i ochrony działaczy Ruchu.

Katolik wybuchowy
Zaangażowany wierny, oddany prawicowiec i żarliwy obrońca „jedynie polskich” mediów chciał wysadzić w powietrze Sejm i zabić setki osób.

KOŚCIÓŁ POWSZEDNI
Moralność po francusku
Vincent Peillon, francuski minister edukacji, zapowiada wielką, laicką rewolucję. Wprowadza do szkół nowy przedmiot – świecką moralność.

ZE ŚWIATA
Strefa Rubikonu
Jak zareagowaliby Polacy, gdyby tzw. cywilizowany świat poparł stłumienie powstania warszawskiego, ponieważ „zaatakowani, spokojnie zachowujący się Niemcy mieli prawo do proporcjonalnej odpowiedzi na zbrojną agresję”? Głupie, choć brzmi znajomo...

źródło opisu: Fakty i Mity, 2012

źródło okładki: http://www.faktyimity.pl/History/

• Legenda o samobójstwie
  • Człowiek tygrys
  • Koniec i początek
  • Czy można umrzeć dwa razy?
  • Uczynki i działania, czyli kury na Madagaskar

8 (7 ocen i opinii)
Koniec i początek
Manula Kalicka

8 (2 ocen i opinii)
Czy można umrzeć dwa razy?
Leif GW Persson

7 (2 ocen i opinii)
Uczynki i działania, czyli kury na Madagaskar
Paweł Cieliczko , ks. Radek Rakowski

7,8 (5 ocen i opinii)