Inni, a jednak tacy sami

Tłumaczenie: Edyta Panek
Wydawnictwo: Jedność
Mit behinderten Menschen spielen
8374421924
poradniki

Czy istnieją zabawy dla ludzi niepełnosprawnych? Czym powinny się one różnić od zwykłych zabaw? Dzięki tej książce jaśniejsze staną się zasady rządzące światem osób niepełnosprawnych, szczególnie te związane z ich zachowaniem podczas zabawy. Przedstawione w pierwszej części najistotniejsze zagadnienia teoretyczne przełożone zostały na praktykę w części drugiej, w której zaprezentowano...

Dzięki tej książce jaśniejsze staną się zasady rządzące światem osób niepełnosprawnych, szczególnie te związane z ich zachowaniem podczas zabawy. Przedstawione w pierwszej części najistotniejsze zagadnienia teoretyczne przełożone zostały na praktykę w części drugiej, w której zaprezentowano przykładowe inscenizacje zrealizowane z różnymi grupami ludzi upośledzonych (na pierwszym planie znajdują się tu ludzie z tak zwanym upośledzeniem umysłowym).

Proponowane zabawy opatrzone są dokładnymi wskazówkami, które pomagają je dostosować do wymagań ludzi mających różnorakie ograniczenia. Wszystkie zgromadzone tutaj propozycje pokazują, jak udana i przyjemna może być wspólna zabawa.

Książka adresowana jest do wszystkich, którzy szukają mądrych, sprawdzonych rozwiązań codziennych problemów wychowawczych i potrzebują konkretnej, rzetelnej porady.

betina360 | 2015-09-17
Muminka | 2015-09-17