Wełna

Wydawnictwo: Czytelnik
Yllet
literatura szwedzka,
Syrenka_Zu

"Jakże ten Gustafsson współczuje człowiekowi, jak potrafi opisać jego biedy i w pół słowa pokazać, skąd to pochodzi i jaki koszmar, jak demon wewnętrzny go gryzie. Najczęściej tylko drobny dziś, ale jakże niedobry, jak umiejący nie tylko utrudnić, ale i zniszczyć życie, szczęście, spokój i różne takie wymarzone przez człowieka i nierzeczywiste raje".

Jarosław Iwaszkiewicz o "Wełnie".

źródło opisu: Ciesielski Z., Historia literatury szwedzkiej, Wrocław 1990

źródło okładki: zdjęcie autorskie

koczowniczka | 2017-03-14

Lars Herdin jest samotny i zrezygnowany. Już jako dziecko postanowił, że kiedyś popełni samobójstwo. Nie miał ku temu żadnych szczególnych powodów, po prostu czuł nieznośną pustkę i nie potrafił nawiązać z nikim serdecznych więzi.
Więcej tu

Natalia | 2015-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2015

Starając się ocenić tę książkę, mam wrażenie, że jeszcze zbyt mało z niej wyciągnęłam, aby to zrobić. Jest to niekończąca się opowieść, do której powinno się wracać na różnych etapach życia, aż pewnego dnia, poczuje się całą jej moc. Niemniej jestem oczarowana tą pozycją. Czuję, jak wpłynęła na mnie, wypełniając malutki kawałek serca. Już teraz wiem, że będę do niej wracać,a z każdym powrotem, dostanę kolejny kawałeczek. Bardzo polecam, szczególnie ludziom, którzy niekoniecznie radzą sobie z porządkiem współczesnego świata.

Puszysta Lama | 2018-03-05
| 2015-08-02
zarin | 2015-01-17
EagleV | 2013-12-26
Przeczytana: grudzień 2013
Lars Gustafsson laureatem Międzynarodowej Nagrody Literackiej im. Zbigniewa Herberta 2016

Fundacja im. Zbigniewa Herberta ogłosiła laureata Międzynarodowej Nagrody Literackiej im. Zbigniewa Herberta 2016. Uhonorowano nią Larsa Gustafssona, szwedzkiego poetę, prozaika, eseistę i filozofa.