Kiedy zaczyna się ludzkie życie

Tłumaczenie: praca zbiorowa
Wydawnictwo: Fundacja Ewangeliczna
978-83-609-743-22
religia
Abigail

Kiedy zaczyna się ludzkie życie? To podstawowe i decydujące pytanie, ponieważ odpowiedź na nie ukaże, w jaki sposób postrzegasz naturę i status ludzkich zarodków. Kształtuje również twoją postawę wobec najważniejszych współczesnych kwestii bioetycznych, jak aborcja, klonowanie i badania nad wykorzystaniem komórek macierzystych. Mnogość różnych perspektyw może skutkować poczuciem zagubienia, lecz Biblia mówi jasno, że życie ludzkie zaczyna się w chwili poczęcia. John Ling, autor tej broszury, opiera swoją perspektywę na dogłębnych wyjaśnieniach prawd Pisma Świętego, historycznych poglądach chrześcijańskich oraz współczesnych dowodach naukowych. Dr John R. Ling, pisarz i wykładowca, od ponad 25 lat zabiera głos w kwestiach bioetycznych, biorąc udział w debatach i przemawiając do różnych grup słuchaczy. Jest autorem książek Responding to the Culture of Death – A Primer of Bioetical Issues (2001) oraz The Edge of Life – Dying, Death and Euthanasia (2002). Wykładał biochemię i bioetykę na Uniwersytecie Walijskim w Aberystwyh.

Życie ludzkie jest święte, a prawo do aborcji wprost przeciwstawia się przykazaniu „Nie zabijaj”. Wyrazistość tych prawd jest współcześnie, także przez chrześcijan, coraz bardziej rozmazywana. Książka Johna R. Linga kompetentnie i w zrozumiały sposób przekonuje o złu aborcji za pomocą zarówno argumentów biblijnych, jak i zaczerpniętych z nauk biologicznych. Oby poruszyła serca i sumienia.
lek. med. Anna Wójtowicz, specjalista medycyny rodzinnej
dr Marek Wójtowicz, pracownik naukowy Zakładu Nauk o Rodzinie UŚ

Lekarz chrześcijanin spotyka w swojej praktyce coraz więcej dylematów etycznych. Niewiele publikacji prezentuje biblijny punkt widzenia na te kwestie. Ta książka pozwala uporządkować argumenty oparte na Biblii, dotyczące dylematów etycznych początku życia
lek. med. Jacek Juszczak, specjalista chorób wewnętrznych i medycyny rodzinnej

źródło opisu: http://fewa.nazwa.pl/product_info.php?products_id=79