Libertarianizm. Teoria. Praktyka. Interpretacje

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej
978-83-227-3104-8
filozofia i etyka
a_maciek

Praca wykazuje wysokie walory popularyzatorskie i będzie dobrze służyła studentom, doktorantom i wszystkim zainteresowanym problematyką libertarianizmu. Zawiera cenne pomysły interpretacyjne oraz wskazówki, które być może zainspirują polskich zwolenników libertarianizmu. Książka jest spójna i pozwala sprawnie uporządkować tematykę. Mocnej strony pracy upatruję także w bardzo interesujących tekstach, które na tle istniejącej literatury przedmiotu wyróżniają się wprawdzie "niekanonicznym", lecz, moim zdaniem, całkowicie uprawnionym ujęciem aksjologii i myśli politycznej libertarianizmu. Dzięki nim perspektywa niektórych problemów tego nurtu jest pogłębiona w stosunku do optyki anglosaskiej. W ten sposób praca wskazuje drogi rozwiązywania istotnych problemów nurtu, który bardzo często gubi się w niespójnościach. Wskazuje również, że rozwiązania tych problemów można poszukiwać poza dominującym nurtem myśli anglosaskiej.
/z recenzji prof. dr. hab. Macieja Chmielińskiego/
/pod red. Waldemara Buliry i Włodzimierza Gogłozy/