Psychologiczne uwarunkowania przemocy w rodzinie. Charakterystyka sprawców

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego
9788322619292
psychologia, przemoc

Autorka - biegły sądowy, pracownik Rodzinnego Ośrodka Diagnostyczno-Konsultacyjnego - przeprowadziła badania nad psychologicznymi uwarunkowaniami przemocy w rodzinie, starała się znaleźć odpowiedź na pytanie, jakie czynniki wpływają na powstawanie rodzinnej przemocy. Dotychczas w obrębie tego problemu skupiano się na ofierze, badania sprawców były fragmentaryczne. Autorka po raz pierwszy spojrzała na tę kwestię od strony agresora – podjęła próbę wyróżnienia typów sprawców przemocy na podstawie profilu wybranych cech osobowości i temperamentu, scharakteryzowała te typy, starała się określić dla każdej grupy typów sprawców czynniki ryzyka powstawania przemocy.
Praca adresowana jest przede wszystkim do psychologów, prawników, biegłych sądowych, terapeutów rodzin, ofiar i sprawców. Uzyskane przez autorkę wyniki pozwolą zastanowić się nad leczeniem i objęciem agresorów pomocą psychologiczną, mogą wpłynąć na udoskonalenie systemu pomocy dla ofiar i sprawców.

źródło opisu: https://wydawnictwo.us.edu.pl/

źródło okładki: https://wydawnictwo.us.edu.pl/