SWISS MADE. Jak funkcjonuje wielokulturowa Szwajcaria ?

Wydawnictwo: Poligraf
5 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
popularnonaukowa
Puffin

SCHWEIZ SUISSE SVIZZERA - mozaika "wielości w jedności". Światowy potentat bankowości prywatnej, Alpy, zegarki i ser szwajcarski i neutralność oparta m.in. na stabilnej walucie i tajemnicy bankowej. Ten mały wielki kraj zadziwia świat fenomenem kantonów, gmin i federacji. Żmudne poszukiwania zasad pokojowego rozwiązywania konfliktów pozwoliły obywatelom żyć w harmonii, mimo ogromnej różnorodności regionalnej, religijnej i językowej.
Czego nie wiemy o republice alpejskiej ?

źródło opisu: Wydawnictwo Poligraf, 2010

źródło okładki: www.wydawnictwopoligraf.pl

Mikael | 2013-12-24
Przeczytana: 21 grudnia 2013

Książka o Szwajcarii ale nie o Szwajcarach. Nie ma słowa o tym jacy są, jak myślą, jak żyją. Mamy za to opis szkolnictwa, systemów politycznych i bankowych, plus masę liczb. Można odnieść wrażenie, czytając książkę, że Szwajcaria to tylko banki i polityka i nic poza tym. Oczywiście można się kilku ciekawych rzeczy dowiedzieć ale jak dla mnie to coś w rodzaju skryptu dla studentów ekonomii na zasadzie: zakuć, zdać, zapomnieć, bo nie ma w książce za grosz polotu i lekkiego pióra.