Łowca soboli

Tłumaczenie: Grażyna Pietruszewska
Cykl: Kozak i łowca soboli (tom 4)
Wydawnictwo: Małopolska Oficyna Wydawnicza KORONA
Zobeljäger und Kosak II
Karol May
knaptu

Ci z Państwa, którzy czytali "Derwisza", "Dolinę śmierci" i "Kozaka", będą mogli ponownie spotkać się z rodziną Adlerhorstów. Przekonać się o karze, jak spotkała złych, zachłannych ludzi i o szczęściu połączonego po latach rodzeństwa. Ci zaś, którzy po raz pierwszy czytają o tragicznych losach tej rodziny, będą mogli zapoznać się z całą ich historią, a równocześnie ze zwyczajami panującymi...

Ci zaś, którzy po raz pierwszy czytają o tragicznych losach tej rodziny, będą mogli zapoznać się z całą ich historią, a równocześnie ze zwyczajami panującymi wśród zesłańców na dalekiej Syberii.

źródło opisu: Małopolska Oficyna Wydawnicza KORONA, 1995

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Mateusz Cioch | 2013-07-16

Czytałem dawno temu i za cholerę nie pamiętam fabuły, poza tym, że mentor Old Shatterhanda, Sam Hawkens z kumplami Willem Parkerem i Dickiem Stone'em, zawędrowali na Syberię gdzie zaprowadzali sprawiedliwość zapewne. W sumie chętnie bym przeczytał raz jeszcze, bo dobrze mi się kojarzy (a może dlatego właśnie czytać jeszcze raz nie powinienem?).