Walki o Twierdzę Verdun. Album fotografii archiwalnej

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Architectura et Ars Militaris". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: FORT
7 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
978-83-923657-6-1
historia
Getos

Album zawierający archiwalne fotografie wykonane w czasie walk o Twierdzę Verdun.

źródło opisu: http://www.odk.pl/

źródło okładki: http://www.odk.pl/

PannaAnna | 2018-03-28
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 30 marca 2018

Verdun, moje francuskie miejsce. Mój pierwszy trail przebiegłam po polach walki -Trail de Tranches , miałam przepustkę upoważniającą do przejeżdżania przez miasto, kiedy było zamknięte z powodu wizyty Merkel i Hollanda przy okazji obchodów 100 lecia Bitwy pod Verdun .... Dziś kończę swoją pracę w Verdun i zamykając album zamykam jakąś część mojego życia. A do okopów czy fortów wrócę .... podobnie jak do wertowania albumu

książek: 1963
Getos | 2014-12-22
Przeczytana: 21 grudnia 2014

Pozycja pokazująca fotografie związane z bitwę pod Verdun jaka miała miejsce w 1916 r. (luty-grudzień). Bitwa zaplanowana przez von Falkenhayna, miała być miejscem unicestwienia części armii francuskiej (Niemcy liczyli na to, że Francuzi będą o Verdun walczyli do upadłego, więc zgormadzili w tym miejscu sporo artylerii i postanowili postawić w bitwie na jej morderczą siłę). Batalia okazała się grobem dla ponad 370.000 Francuzów i ponad 330.000 Niemców. Ogromna liczba dział jaka została zgromadzona przez obydwie strony zamieniła okolice Verdun w krajobraz księżycowy. Obydwie strony wystrzeliły w tych 10 miesiącach ok. 37.000.000 pocisków różnych kalibrów (w tym 420mmm miotanych przez "Grube Berty"). Bezsensowna rzeź, o małym znaczeniu strategicznym, została zakończona ofensywą nad Sommą, która odciążyła ten odcinek frontu. Ksiażka którą mamy w rękach pozwala ten krajobraz księżycowy sobie uzmysłowić. Na kolejnych fotografiach widać śmierć, potęgę artylerii, straszliwe warunki bytowe...

książek: 1999
MatvonChutzik | 2017-07-11