Czar sukulentów

Tłumaczenie: Elżbieta Griszanow
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Rośliny w Domu". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Muza
Sukkulenten
83-7079-064-X
poradniki

Krótki przewodnik, w którym znajdują się najbardziej podstawowe informacje dotyczące wyglądu, pielęgnacji i uprawy wybranych sukulentów.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: http://www.conrada11.pl

Booka | 2014-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2014

"Czar sukulentów" to dla mnie książka-niezbędnik. Jest za mną od wielu lat i do dziś zaglądam do niej za każdym razem, kiedy w domu pojawi się nowy sukulent. Choć mogłoby się wydawać, że dziś, w dobie internetu (Wikipedii oraz wszelkich blogów poświęconych roślinom) raczej rzadko sięga się po tego typu książki. Jednakże - w moim przypadku - to właśnie "Czar sukulentów" ma pierwszeństwo. Tym razem zakup małych, uroczych lithopsów ("żywych kamieni") skłonił mnie do ponownego sięgnięcia po ten poradnik. Przy okazji przyglądnęłam się reszcie sukulentów (także tym, które posiadam bądź kiedyś posiadałam).

W książce tej przy omówieniu każdej rośliny mamy informacje o kraju pochodzeniu oraz ogólną charakterystykę.
Najwięcej miejsca w tej książce poświęcone jest dla sukulentów należących do rodziny Crassulaceae (gruboszowatych)i Euphorbiaceae (wilczomleczowate). Mniejszą część książki zajmują opisy sukulentów z rodzin: Aizoaceae (przypołudnikowate), Liliaceae (liliowate), Asteraceae...