Encyklopedia kaktusów. Kaktusy i inne sukulenty

Wydawnictwo: Polska Oficyna Wydawnicza BGW
Encyclopédie des cactus
kaktusy, sukulenty

Ilustrowana encyklopedia kaktusów jest dziełem oryginalnym. Pozwala Czytelnikowi wejść do dziwnego świata kaktusów i innych sukulentów. Informacje przedstawione w sposób systematyczny dają ogólne wyobrażenie o wszystkich grupach sukulentów i oferują wybór gatunków bardziej lub mniej znanych. Zawierają też wiele wskazówek będących rezultatem wieloletniego i bogatego doświadczenia jej autorów. Mieli oni okazję obserwowania dużej ilości roślin gruboszowatych w ich środowisku naturalnym podczas licznych wypraw. Rady, których nie skąpią, wynikają także z wiedzy nabytej w terenie.
Zadziwiające i znakomite fotografie zostały wykonane najczęściej w warunkach naturalnych, rzadziej w szklarni: 216 kolorowych i 210 czarnobiałych.

źródło opisu: Polska Oficyna Wydawnicza

źródło okładki: http://www.vivarium.com.pl